ГЛУЗД

Триває збір коштів на спеціальний транспортний засіб для перевезення осіб з інвалідністю. Організатором акції є Єдиний центр надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї. Директорка Ірина Трачук розповіла нам про її важливість, а також про діяльність центру.

Створили його 19 грудня 2011-го. Цьогоріч, на свято Миколая, будемо відзначати 10-ліття центру. Спочатку його відвідувало 8 дітей, а тепер у нас 50 дітей та 25 молодих людей. Центр функціонує як відділення комплексної реабілітації та денного догляду дітей з інвалідністю. У нас індивідуальна програма реабілітації, яку затвердила лікарська комісія, визначивши, що дитині потрібно. 

Ми командно проговорюємо кожен випадок та запит батьків, щоб розуміти, чого від нас очікують: хочуть для дітей лише догляду та опіки, чи корекції мовлення, покращення фізичних навичок, чи комплексного надання послуг. Ми працюємо за різними методиками та застосовуємо їх з урахуванням особливостей кожної дитини. У нас є 20 працівників: вихователі, логопед, психолог, реабілітолог, практичний психолог, кухарський персонал, медики, водії. 

Упродовж багатьох років ми співпрацюємо з Львівським навчально-реабілітаційним центром “Джерело”. Наші фахівці їздять на підвищення кваліфікації, обмінюються досвідом, також їхні спеціалісти приїжджають до нас, щоб провести тренінги та семінари. 

Акція на колесах

Спочатку ми мали один спеціалізований автомобіль, який отримали як гуманітарну допомогу з Нідерландів і яким возили дітей у реабілітаційний центр. Він виглядає, як звичайний автобус, але всередині вмонтовано підйомну платформу, яка за потреби висувається. Згодом ми заснували службу соціального таксі та взяли в оренду ще один спеціалізований транспорт. Однак орендодавці розривали договори, а транспортний засіб не завжди був вчасно в нас. Ми вирішили відмовилися від оренди та хочемо придбати спеціалізований автомобіль, щоб діти всюди були вчасно і приїжджали на заняття без черги, а онкохворі могли їздити на хімієтерапію безперебійно, щоб залежні від діалізу за графіком відвідували процедури. 

Про акцію ми оголосили в листопаді, організувавши її до Щедрого вівторка. Спільно з нашими фахівцями розробляли та розмальовували логотип. збір коштів на придбання спеціалізованого транспорту, реалізації мрії та задоволення базових потреб дітей та осіб з інвалідністю. 

На сьогодні зібрано 8000 €, а автомобіль, який ми зарезервували за кордоном, коштує 9000 €. Першим етапом акції був благодійний ярмарок: ми запропонували екоторбинки, які виготовила майстерня “Еко-сумка”, акційні браслети різних кольорів з написами “Благодійність — це круто!” та “Постав мрію на колеса”. Усі кошти з продажу продукції використаємо на придбання спеціалізованого автомобіля. 

Другий етап це благодійний аукціон, до якого долучаться наші діти з інвалідністю та митці Коломиї. Вони разом будуть малювати картини. Наприклад, хлопчик намалює сонечко чи долоньку поставить, а художник підхопить ініціативу та напише картину, яку представлять на аукціоні, що триватиме 17–18 грудня. 

Третім етапом будуть відвідини маєтку святого Миколая в Грушеві. Усі кошти від продажу квитків передадуть нам. Організацією займається Управління культури Коломийської міської ради. 

Акція “Постав мрію на колеса” важлива, бо виховує в суспільства толерантність до ближнього, привчає до благодійності. Коли люди роблять добрі справи, вони надихаються. Ми переконані, що учасники цієї акції в піднесеному стані, як і ми, бо змогли допомогти ближньому. Можливо, банально звучить, але це задоволення базових потреб осіб з інвалідністю. Ми маємо ноги, руки, тому можемо перескочити калюжу чи взяти парасолю, а людині, яка користується кріслом колісним, важко пересуватися, коли іде дощ, бо треба ще й тримати парасолю. Потрібно задовольнити потреби людей з інвалідністю, щоб ми були в рівних умовах і мали рівні права. 

Журналістка: Тетяна Грабна
Фото: архів Єдиного ценру надання реабілітаційних та соціальних послуг мітса Коломиї

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери