ГЛУЗД

За посиланням можете дізнатися адреси центрів крові в містах та областях України. 

В Івано-Франківську здати кров можна у КНП “Прикарпатський обласний центр служби крові”. Форма для створення резерву донорів тут. Телефон центру — 0342789024.

У Коломиї зверніться до ЦРЛ у пункт здачі крові. Адреса – вулиця Родини Крушельницьких 26, біля хірургічного корпусу ЦРЛ. Пункт вже працює. Згодом повідомимо про додаткові пункти здачі крові.

Пріоритет є людям з першою групою крові, адже вона універсальна. 

Хто може стати донором?

За рекомендаціями Центру громадського здоров’я, донором крові може бути будь-яка людина, якій виповнилося 18 років, якщо вона не має медичних протипоказів і це не буде шкодити її здоров’ю. Кожен центр має власні обмеження щодо ваги донорів, тому це варто уточнити в самому пункті здачі крові.

Протипоказами для донорства можуть бути:

  • соматичні захворювання, злоякісні новоутворення, хвороби крові, захворювання нервової системи, органів дихання, травлення, печінки, жовчного міхура, нирок, серцево-судинні захворювання, променева хвороба, захворювання ендокринної системи, шкірні хвороби тощо;
  • інфекційні захворювання, туберкульоз, бруцельоз, висипний тиф, туляремія, лепра, хвороба Кройцфельда – Якоба;
  • шкірні хвороби — розповсюджені захворювання шкіри запального та інфекційного характеру, псоріаз, еритродермія, екземи, червоний вівчак, пухирчасті дерматози, грибкові ураження шкіри (мікроспорія, трихофітія, фавус, епідермофітія) і внутрішніх органів (глибокі мікози), гнійничкові захворювання шкіри (піодермія, фурункульоз, сікоз);
  • паразитарні захворювання (ехінококоз, токсоплазмоз, трепаносомоз, філяріатоз, ришта, лейшманіоз);
  • люди після операцій з ампутації чи резекції і трансплантації органів;
  • алкоголізм, наркоманія;
  • психічні захворювання.

Як підготуватися до здачі крові?

За три дні до здавання крові відмовтеся від прийому анальгетиків та аспірину, а також ліків, що їх містять (ці речовини погіршують зсідання крові).

Не вживайте алкоголю за 48 годин до здавання крові. Виключіть з раціону жирну, смажену, копчену, молочну їжу, соління.

Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, кашу на воді).

Не куріть за годину до здавання крові.

Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).

Коли перед донацією вас оглядатиме лікар, не приховуйте інформації про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.

Наші партнери