ГЛУЗД

У містах західних областей України тепер чимало релокованого бізнесу. Розповідаємо історію кав’ярні з Бердянська, яка перезапустила свою роботу у Франківську, організовує тут івенти, передаючи кошти на ЗСУ, варить каву та продає ароматні авторські чаї.

Кав’ярня ручної роботи

2016 року Станіслав Пелих відкрив у Бердянську кавʼярню “Peak”. 2018-го до нього приєдналася Аня. А через три роки вони вирішили створити онлайн-магазин авторських рідкісних чаїв. 

Через широкомасштабне вторгнення власники у квітні переїхали до Івано-Франківська. Разом з друзями, Станіславом та Іриною Яхяєвими, які приїхали сюди з Донецька ще 5 років тому, Станіслав та Аня вирішили відкрити такий самий простір у новому місті.

Аня займається SMMом, Іра — бухгалтерією, Станіслав може зробити все, що стосується меблів і техніки, інший Станіслав допомагає з логістикою. 

Протягом трьох місяців облаштовувати приміщення кавʼярні допомагали друзі. 

“Ми відкрили кав’ярню два місяці тому — 19 вересня. Довго їздили та шукали приміщення. Зайшли це і зрозуміли: це воно”, — говорить Стас.

Власники кавʼярні постійно доповнюють свій простір. 

“Все, що ви тут бачите, цегли, полички, стільниці, — наша ручна робота. Навіть швейну машинку переробили на стіл. Це ми так відволікалися від поганих новин: щось придумували, робили”, — каже Стас.

“…створення атмосфери дому”

Приміщення кавʼярні має цікаву історію. Тут колись жили бабуся та дідусь. На етапі ремонту прийшов їхній онук і розповів, де і що тут стояло.

Весь інтерʼєр команда створювала сама. У кав’ярні є вітальня, відкритий бар та санвузол. 

“Основний задум — створити атмосферу дому”, — ділиться Аня.

В Івано-Франківській кавʼярні інший формат, ніж у Бердянську: сюди люди приходять посидіти і насолодитись розмовами, а в Бердянську брали каву із собою.

«Ідея з роялем — спонтанна. Хтось з нас сказав: “Тут було б класно піаніно”. Ми його знайшли в старого чоловіка, якому інструмент уже був не потрібен. Рояль бачив усе. Ми ще навіть ремонту не почали, а він уже стояв і нас надихав», — промовляє Аня.

У “Druid” проводять благодійні вечори акустичної музики, кошти з яких переказують на ЗСУ. Зокрема, власники кавʼярні планують організувати художні майстер-класи.

“Ми прийшли в пусте приміщення з білими стінами, з яких зішкрябували вапно, щоб було помітно цеглу. Кожен у своїй голові малював ідеї: багато рослин і квітів”, — ділиться Аня.

На цьому етапі власники працюють з кухнею. 

“Плануємо покроково доробляти декор, меблі, обладнання, кухню, адже маємо для цього натхнення. Наразі зроблено десь 60 %. Навесні почнемо доробляти літній майданчик, барбекю, вуличні ліхтарі”, — говорить Стас.

Аня додає: “Ми замовляємо в кондитерів, а також самі готуємо вдома печиво, лимонний чизкейк. Це знову-таки домашня атмосфера, деяку випічку навіть робимо по маминому власному рецепту”.

“У закладі кожен знайде для себе якесь заняття”

Більшість авторських чаїв залишились у Бердянську, і вивезти їх поки що неможливо. Власники в Івано-Франківську створюють нові.

У закладі кожен знайде для себе якесь заняття, адже крім смачних напоїв тут доступний буккросинг та настільні ігри. Чимало людей дарують книжки і не тільки. Нещодавно команді подарували музичні труби, які дістали з-під завалів Харківської школи. 

Кав’ярню позиціонують як Pets friendly, у ній є смаколики і для собак. 

У Бердянську “Peak” не працює від початку окупації. 

“Кав’ярня ціла, поки стоїть. Надіємось, що не пограбують, адже це 6 років праці. Дуже боляче…”, — каже Аня.

Команда мріє, що колись буде мережа по всій Україні.

Журналістка: Уляна Сторощук

Фотографка: Софія Дмитрів

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі 

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери