ГЛУЗД

Хресній дорозі на горі Піп Іван бути чи не бути? Ось питання, що розбурхало соцмережі на початку тижня. Нумо з’ясовувати!

На офіційному сайті обсерваторії “Білий слон” опублікували новину про те, що на горі Піп Іван (Чорна гора) розпочинають будівництво хресної дороги. На шляху до вершини планували спорудити “стації у вигляді камінних брил у зріст людини”. На кожній із них мало бути зображення шляху Ісуса Христа на Голгофу, який описано в Біблії.

Ініціатором спорудження хресної дороги є Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника. Ректор закладу  зазначив:

“Ця Хресна дорога сприятиме взаєморозумінню між християнами різних конфесій та робиться для всіх людей, аби їх сходження до вершини Чорногори, яка є давнім святилищем, супроводжувалося відпочинком та молитвою біля стацій, роздумами про Христове Воскресіння…”

 Відкриття запланували на 14 серпня.

Однак не всі оцінили наміри університету, чимало людей обурилося. Соцмережею “Фейсбук” блискавично поширилися дописи з хештегом #незаймайтепопіван, де люди висловилися проти будівництва хресної дороги. 

Такого шквалу критики Прикарпатський університет не залишив без уваги. Ректор зустрівся із засновником громадської організації “Карпатські стежки”, керівником Явірницького пошуково-рятувального відділення Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Василем Фіцаком. Під час зустрічі дійшли згоди й будівництво хресної дороги скасували. Окрім офіційної сторінки ректора, інформація про це з’явилася й на сайті університету. Будівництво відклали до часу, поки ПНУ “не сформує серед громадськості розуміння глибини його мети” та “Особистості, яка буде не загрозою функціонування, а сприятиме природному розвитку екосистем Карпат”.

Але й це не кінець. На сайті електронних петицій Президента України з’явилось одразу два звернення про заборону будівництва хресної дороги. В одному із них просять заборонити будувати будь-які релігійні споруди та символи в Карпатах.

Чому люди обурилися?

У хресних дорогах немає нічого поганого, це практика багатьох країн світу. Однак більшість із них встановлено на шляхах, що мають стосунок до релігії. У будівництві  Хресної дороги на Піп Іван убачають обмеження конституційних прав українців на свободу віросповідання (стаття 35 Конституції України). 

Окрім того, Чорна гора розташована на території Карпатського національного природного парку, що є заповідною зоною. Збільшення кількості паломників може негативно вплинути на екосистему парку.

Бунт людей почули, будівництво зупинили. Та чи дадуть Карпатам спокій? Про перебіг подій будемо інформувати.

Журналістка: Яна Букреєва

Фото: Джерело та мережа “Фейсбук”

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери