Оперативна інформація станом на 18.00 27.03.2022 щодо російського вторгнення
Ворог на тимчасово зайнятих територіях продовжує порушувати вимоги Міжнародного гуманітарного права, вдається до викрадення та залякування місцевих мешканців, утримує цивільних громадян України в заручниках.
-Оскільки підрозділи Сил оборони порушили тилове постачання ворога, у населених пунктах Іванків та Оране окупанти просять у мешканців їжу, поводяться не агресивно, фактів мародерства не зафіксовано.
-Триває мілітаризація російськими окупаційними військами зони відчуження Чорнобильської АЕС. Це підвищує ризик пошкодження ізоляційних споруд, які побудовано над четвертим енергоблоком станції після її вибуху 1986 року.
-Таке пошкодження призведе до потрапляння в атмосферу значної кількості радіоактивного пилу та зараження ним не лише України, а й інших країн Європи. Окупаційні війська рф ігнорують загрози й застереження та продовжують транспортувати і зберігати значну кількість боєприпасів у безпосередній близькості до атомної станції.
-Десятки тонн реактивних снарядів, снарядів для ствольної артилерії, мінометних боєприпасів щодня транспортують підрозділи східного воєнного округу збройних сил російської федерації з бази тилового забезпечення, яку розгорнуто в Наровлянському районі Гомельської області Республіки Білорусь. Транспортний коридор загарбників пролягає через місто Прип’ять,та за кілька сотень метрів від ізоляційних споруд атомної станції.
-Зберігають боєприпаси в сусідньому до міста Прип’ять місті Чорнобиль, від якого до АЕС також незначна відстань. У місті Чорнобиль окупанти розгорнули тимчасовий пункт управління угрупуванням військ східного воєнного округу, а також командний пункт 38-ї окремої мотострілецької бригади.
-За наявною інформацією, російські окупаційні війська дедалі частіше використовують старі та некондиційні боєприпаси. Так 165-а артилерійська бригада з Білогірська Амурської області, що належить до угруповання, отримала дозвіл на використання зазначених боєприпасів. Це підвищує ризик їх детонації навіть під час завантаження чи транспортування. Така самодетонація боєприпасів на російських військових складах та арсеналах відбувається регулярно. Сили оборони продовжують систематично завдавати втрат ворогу на всіх напрямках.
Робота СБУ
У Харкові:
Спецпризначенці СБУ затримали чоловіка, який координував диверсійні групи та терористичні угруповання “Л/ДНР” у регіоні.
В Одеській області:
СБУ у взаємодії зі спецслужбою Молдови викрила транснаціональне ОЗУ, яке незаконно переправляло українців-призовників за кордон.
У Дніпрі:
СБУ затримала колаборанта, який хотів очолити окупаційну адміністрацію. Він збирав дані щодо працівників об’єкта критичної інфраструктури Дніпра, їхню політичну орієнтованість і рівень лояльності до рф.
У Полтавській області:
СБУ виявила колаборантку, яка агітувала за захоплення окупантами українських міст, і заблокувала ботоферму.
В Івано-Франківській області:
Викрито агітаторку, яка поширювала антиукраїнський контент у соцмережах. А в перший день війни відправила фото ракетного обстрілу аеропорту Івано-Франківська абоненту з російським номером.
300 пар взуття на березі Дунаю. У Будапешті влаштували акцію в пам’ять про жертв у Маріуполі
В Будапешті відбулась акція вшанування пам’яті загиблих у драмтеатрі Маріуполя, повідомив очільник МЗС Дмитро Кулеба. 300 пар ношеного взуття поставили на узбережжі Дунаю в пам’ять про щонайменше 300 загиблих людей унаслідок авіаудару по драмтеатру Маріуполя. Акція відбулася біля меморіалу “Взуття на березі Дунаю”, який вшановує пам’ять угорських євреїв, яких знищили нацисти. Перед убивством вони змушували людей знімати взуття.
Проте в деяких районах аварійно-відновлювальні роботи неможливі або ускладнені через активізацію бойових дій та виникнення нових пошкоджень.
Станом на 27 березня в Україні понад 1435 знеструмлених населених пунктів, загалом понад 918,7 тисячі споживачів.
Інформація щодо енергопостачання на 27 березня
За минулу добу відновлено електропостачання понад 130 тисячам споживачів. Зокрема, у Києві — 82 тисячам, у Київській області — понад 31 тисячі, у Херсонській — 7 тисячам, у Донецькій — 3,9 тисячі, у Харківській — близько 2 тисячам, у Миколаївській — 1,9 тисячі, Запорізькій — понад 1,6 тисячі, у Сумській — 849, у Житомирській — 233 абонентам. Частково відновлено електропостачання м. Чернігів.
Українські енергетики докладають максимальних зусиль, щоб оперативно повернути світло й тепло українським громадянам. Проте в деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій та виникнення нових пошкоджень. Станом на 27 березня в Україні залишались знеструмленими понад 1435 населених пунктів, загалом понад 918,7 тисяч споживачів.
Журналістка: Каміла Чернєцова
А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
🔸телеграмі
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері