ГЛУЗД

Олена Бойцан уже давно громадська активістка, була організаторкою фестивалів “Трикутник” та “Арт-візія”. Вона викладає мистецтво дітям у художній студії, а тепер ще й координує процес виготовлення окопних свічок у Коломиї. 

“Моя подруга з Івано-Франківська виготовляє такі свічки, я перейняла її досвід і сама почала цим займатися. Спершу робила їх удома, а тепер основний центр у Коломийському ліцей імені Михайла Грушевського”. 

У гімназії виготовили близько 100 окопних свічок за один тиждень. Олена розповідає, що зробили б більше, але не вистачає парафіну. 

“Завдяки окопним свічкам можна підігріти їжу, закип’ятити воду, висушити одяг та зігрітися. Тривалість горіння такої свічки залежить від діаметра, що більший він, то довше горить. Свічка заввишки 6 см діаметром 10 см горить 4 години, і їй не страшний ні дощ, ні вітер, вона доволі стійка до погодних умов”, — каже Олена.

Координаторка виготовлення окопних свічок розповіла, куди їх передають:

“Інколи звертаються жінки, чоловіки яких перебувають у гарячих точках, ми їм робимо. Якщо особистих запитів немає, то передаємо волонтерському центру в Народному домі, а вони вже нашим військовим. У планах робити свічки в міста, де немає газопостачання, завдяки цій свічці можна розпалити вогнище навіть з мокрої деревини”. 

Олена ініціює збір матеріалів для окопних свічок:

“Дуже потрібні бляшанки від  рибних консервів, горошку, кукурудзи тощо. Також збираємо парафін, ще можна приносити старі свічки, деформовані, які не придатні для використання чи втратили свою естетичну функцію, недопалки свічок та бджолиний віск”. 

Якщо хочеш надати матеріали для виготовлення окопних свічок, телефонуй за номером: +380 99 009 28 47.

Журналістка: Юлія Варчук
Дизайн: Ірина Блаженко


А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
🔸телеграмі 
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері

Наші партнери