ГЛУЗД

Дебати — публічний обмін думками з актуальної теми між двома сторонами, жодна з яких не має на меті переконати.

Дебати в Коломиї зародилися 4 роки тому завдяки коломийським ентузіастам, активній молоді, дебатерам з Івано-Франківська та інших міст.

Коломийський дебатний клуб розвинувся за підтримки та на базі громадської платформи Space Up. Чимало учасників до того, як потрапити в клуб, не знали, що таке дебати, як і для чого вони відбуваються, а вже згодом брали участь у всеукраїнських дебатних турнірах та навіть здобували призові місця.

Через карантин клуб робив паузу, однак уже відновив свої зустрічі. Щотижня, у середу та п’ятницю, дебатери збираються в офісі платформи  Space Up, щоб подискутувати на різні теми. 

“Усе починалося з емоції…”

Створити дебатний клуб у Коломиї допомагало багато людей. Спершу дебатери з інших міст ділилися досвідом та навчали нового. Згодом клуб запрацював самостійно. Почали запрошувати різних суддів і тренерів, їздити на турніри.

За час існування Коломийський дебатний клуб брав участь у понад 30 всеукраїнських дебатних турнірах, його учасники неодноразово ставали півфіналістами та фіналістами. Також брали участь в дебатних турнірах англійською мовою, двічі були учасниками міжнародних дебатних турнірів, на одному з яких дебатерка Юлія Мостова дійшла до фіналу.

“Завдяки турнірам ми об’їздили майже всю Україну, познайомилися із сотнями прекрасних людей, багато з яких стали нашими близькими друзями. Відвідали десятки українськомовних та англомовних дебатних шкіл з тренерами України та Європи”,  —  розповідає ексголова клубу Арсен Вітенко.

Зокрема, дебатери створили багато своїх проєктів, серед яких три дебатні школи, Всеукраїнський дебатний турнір “Коломия Єднає” та публічні дебати. Також вели факультатив з дебатів у чотирьох ліцеях міста, де раз на тиждень вправлялися зі школярами.

“Усе починалося з емоції, а щоразу, розуміючи, що і руки вже не так пітніють, і логічні ланцюжки будуєш значно глибші, усе більше і більше хотілося вчитися, щоб бути обізнаним у будь-якій темі, чи то економічній, чи соціальній. Дебати  — це не гра, а дещо більше. Це те, що реально прокачує тебе як особистість”,  —  ділиться Арсен.

“Тут можна 2 години сперечатись з людиною і водночас залишитись друзями”, —  каже теперішня голова клубу Неля Коротушак.

Чим корисні дебати?

Вони допомагають розвивати навички публічних виступів, аналітичне та критичне мислення, повагу та терплячість до чужих поглядів. Такий вид комунікації рекомендовано тим, хто хоче побороти страх публічних виступів.

“Виходиш виголошувати промову, на тебе дивляться десятки пар очей, переживаєш, руки трясуться, долоні пітніють, шукаєш, куди себе подіти, хоч і треба починати спіч… Тоді береш себе в руки й починаєш говорити, потім слухаєш опонентів, пробуєш працювати з їхньою аргументацією, слухаєш з відкритим ротом фідбек від судді про те, що було не так і як можна було будувати лінію аргументації, та гориш зсередини, щоб використати всі ці знання під час наступного засідання”,  —  розповідає Арсен.

Хто може долучитися?

Усі охочі школярі / студенти. Щоб стати учасником / учасницею, потрібно прийти в офіс Space Up (Коломия, вул. Кобринського, 6), у середу та п’ятницю, о 16.00. Участь безкоштовна.

“Дебати —  це спорт, бо там є елементи змагання, ми визначаємо переможця, а відчуття, які отримуємо, коли перемагаємо, — як наркотик”,  —  каже голова клубу Неля.

Журналістка: Ірина Блаженко

Фото: Архів Коломийського дебатного клубу

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери