ГЛУЗД

Коломия не лише мистецька, а й шахова. Вона має дуже хорошу історично сформовану шахову школу, а також висококваліфікованих шахістів. Одним з таких метрів був багаторазовий чемпіон області, кандидат у майстри спорту Євген Булик, який започаткував шахову секцію при колишньому палаці піонерів (тепер будинок дитячої та юнацької творчості). Дуже багато його вихованців показують хорошу гру, серед них єдиний гросмейстер, який народився в Коломиї, а згодом став чемпіоном світу серед кадетів, — Роман Слободян. У Коломиї виховано більше ніж 20 кандидатів у майстри спорту.

Цього року естафету керівника шахового гуртка, який понад 10 років діє в природничо-математичному ліцеї, та тренера шахової секції комплексної дитячо-юнацької спортивної школи вирішив перейняти Володимир Бойцан. Досвід тренерства в чоловіка від 1988-го, коли ще працював у шаховому кооперативі “Дебют”. Упродовж останніх років багато турнірів Володимир Бойцан проводив як суддя. 

Шахи — одна з найпоширеніших інтелектуальних ігор у світі, що поєднує елементи мистецтва, науки та спорту. Вона покращує пам’ять, сприяє концентрації уваги. У дітей добре розвивається просторова уява, посидючість, уміння візуалізувати, планувати, прогнозувати, а також стратегічно мислити. Гра в шахи — це  справжній тренажер для мозку. 

Саме тепер у Коломиї триває набір у шахову секцію та гурток. Їх мета — допомогти дітям опанувати основи шахової гри, розвинути спортивну майстерність.

“Щоб відвідувати гурток чи секцію, потрібно тільки бажання дітей та батьків. Вік у цьому випадку не є перешкодою, що швидше розпочати заняття, то більше шансів отримати хороші результати. Зі мною сконтактували батьки хлопчика, якому 5 років, ми провели співбесіду з ними, дитина комунікабельна, готова до занять”,  —  говорить Володимир Бойцан.

Записатися можна за номером: 050  560 86 83.

Одна група буде для дітей початкових класів, в інших займатимуться діти різного віку, з різною шаховою кваліфікацією та досвідом, тобто кожна група буде мати програму залежно від складу.

Заняття безкоштовні. Гурток при ліцеї № 9 діє за кошти навчального закладу. Минулого року його відвідувало понад 50 дітей. Займатися тут можуть усі охочі, не тільки учні цього ліцею. Секцію фінансують повністю з міського бюджету.

У комплексній дитячо-юнацькій школі також є секція шашок, яку веде майстер спорту Адріан Комарнецький. Він на своєму рахунку має значну кількість чемпіонів області з різних вікових груп.

У гуртках та секції дітей активно залучатимуть до змагань. Вони є різних типів: офіційні (чемпіонати міста, області, України), товариські, комерційні. Також є кваліфікаційні, розважальні турніри (на зразок бліцтурнірів, де регламент часу не більше ніж 5 хвилин). Завдяки своїй спортивно-конкурентній складовій гра в шахи виховує стійкий характер, силу волі, дисциплінованість, звичку ставити мету і досягати її. Тепер в Україні побільшало турнірів, 2020-й був важким через карантин, а цього року турнірна діяльність дуже активна. Змагання відбуваються в різних вікових групах — до 8, 10, 12, 14 і 16 років. Присвоюють різні спортивні розряди: 4-й, 3-й, 2-й, 1-й і кандидат у майстри спорту

Журналістка: Тетяна Грабна

Фото: Pexels

Людино з Глуздом, допоможи нам стати кращими — заповни анкету!

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери