ГЛУЗД

Сьогодні на майдані Свободи в Харкові активістки влаштували виставку робіт українських мисткинь на тему “Жінки та війна”, слухали музику сучасних українських співачок і виголошували промови. Одна з вимог до місцевої влади — переглянути політику встановлення пам’ятників і топонімів.

За даними організаторок, у Харкові лише 4 % меморіальних дощок і 5 % пам’ятників присвячені жінкам. Активістки наголошували на необхідності створити сучасний меморіал пам’яті жінок у Харкові та підвищити видимість внеску жінок у розвиток міста шляхом створення / відтворення топонімів, пам’ятників, меморіальних дощок тощо.

“Ми дякуємо ЗСУ за можливість продовжувати жити і працювати в Україні, так само дякуємо жінкам за те, що вони продовжують тримати надійний тил. Хто  прибирає в місті, приймає дзвінки міських служб, доглядає людей і тварин, рятує своїх та чужих дітей, волонтерить або робить донати на ЗСУ — усі ми героїні”, — зазначає програмна директорка ГО ХЖО “Сфера” Анна Шаригіна.

З метою безпеки цього року акція відбувалася в закритому форматі, без публічних оголошень. Проте роботи циклу “Жінки та війна” можна побачити на місці заходу, допоки місцева влада не вирішить їх прибрати.

“Все відбувалося за планом. Ми розмістили артроботи, після чого окремі представники поліції вимагали зняти їх. Ми відмовилися це робити, адже вважаємо, що міський простір належить не тільки владі, а й громаді, людям, які в ньому живуть, — розповідає співорганізаторка акції Анна Шаригіна. — Спочатку вони висловили намір скласти адміністративний протокол за порушення ст. 152 Адміністративного кодексу України. За кілька хвилин поліцейські сказали, що я можу йти і на честь 8 березня вони не складатимуть протоколу”.

Тижні жіночої солідарності — щорічний соціально-освітній проєкт, який уже протягом шести років реалізовують у Харкові. Його мета — висвітлити проблему гендерної нерівності в Україні, розвіяти стереотипи щодо феміністичного руху, гендерного дискурсу та традицій святкування 8 березня, підтримати розвиток руху жінок за свої права й свободи.

Фото: організатори акції

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери