ГЛУЗД

Вихідними в Коломиї відкрили муніципальну галерею “Зодіак”. Це новий міський простір, що дасть змогу пізнавати та цінувати мистецтво, надихати творити й витворяти.

“Це перший такий простір у Коломиї. Ми передусім  хочемо зацікавити молодь, бо так вона має шанс надихнутися мистецтвом і захотіти створювати новий культурний продукт. Тепер дуже багато культурних речей тримається на ентузіазмі старших людей, і потрібно подумати над тим, як не тільки зберегти те, що ми мали, а й створити нове. Ця виставка є можливістю продовжити відлуння часів”,  —  каже керівник відділу культури Станіслав Баланович.

Тепер у “Зодіаці” можна побачити роботи професора Львівської національної академії мистецтв Романа Яціва, коломийських митців Лева Чопенка, Володимира Бойківа, Олени Бойцан, Оксани Бобкової, Мирослави Шевчук, яка мешкає в Німеччині, та юних художників школи імені Я. Пстрака.

“Зодіак” був культовим місцем, де колись збирались від малого до великого. І хоч я не коломиянин, але стільки наслухався, що мене це дуже надихнуло. Ми залишили попередню назву закладу, бо це передає якусь історичну тяглість, продовження закладу, який має стати культовим місцем, як був колись і живе в спогадах наших батьків”, —  розповідає Станіслав Баланович.

“Спогади про “Зодіак” є в серці кожного коломиянина, і тепер це буде не лише минуле, а й місце, історія якого продовжується в новому форматі. Ми зробили різні часові епохи: саме приміщення кафе “Зодіак” має відновлені історичні частини, ще ми додали трохи нашарувань сучасності — і вийшло атмосферно”.

Зал облаштували менше, ніж за два тижні, о 16:10, після відкриття, ще завершували роботу. За словами керівника відділу культури, найбільша цінність цього залу — те, що його створили руками самі працівники культури. Витратили 10 тисяч 800 гривень 60 копійок на освітлення, усе інше зроблено за кошт волонтерів, спонсорів та благодійників. Для хорошого освітлення галереї потрібно було 60 точкових світильників, які доставляли зі всієї України. 

“Основне завдання Народного дому в тому, щоб він був народним, щоб сюди не просто приводили дітей на гуртки, а щоб люди самі хотіли сюди прийти просто посидіти та поспілкуватися. 


Я щасливий, що в нас є така команда, яка готова була реалізувати цю ідею.
Сам не вірив, що ми впораємось за два тижні, тоді  ніхто не сприймав мою ідею серйозно, але під час роботи з’явилася віра, і ми все-таки це втілили.


Тепер думаємо, що можна зробити після цього, ми відкриті для пропозицій,”  —  ділиться керівник відділу культури.

Виставка триватиме до 21 вересня 2021 року. Галерея “Зодіак” працюватиме від 10:00 до 18:00. Потрапити до мистецького простору можна через центральний вхід Народного дому.

Журналістка: Каміла Чернєцова

Фото: Коломия Культурна

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери