ГЛУЗД

Елемент під узагальненою назвою “Буковинська та бессарабська тайстра — традиції виготовлення та побутування” внесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. 

Тайстра — традиційна ткана торбина, яку носять через плече, для її виготовлення застосовують найдавніші методи ткацтва. Історично вона була поширена в усій Чернівецькій області, а також в Івано-Франківській та Закарпатській областях. Території, де сьогодні поширена тайстра, значно менші. Проте, як сто років тому, так і сьогодні вона відіграє має практичну роль (слугує сумкою для закупів), обрядову (є  аксесуаром весільного та поминального обрядів), це виразний елемент сучасного етнообразу і тема для натхнення художників та письменників.

“Ми щиро раді, що один з найяскравіших і найпромовистіших атрибутів традиційного строю жителів Чернівецької області отримує своє друге життя. І щиро сподіваємося, що технологічні знання поширюватимуться, а традиція — міцнішатиме”, — пишуть на фейсбук-сторінці проєкту “Спадщина”.

Фото: проєкт “Спадщина”

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери