ГЛУЗД

Роман Степана Процюка “Руки і сльози” вийшов у видавництві  “ТунДрайв” у листопаді. У ньому автор розповів про непросте життя Івана Франка.

До того єдиний роман був про його юність — “Терен на шляху” Петра Колесника, який вийшов ще за часів радянського союзу. Решта — есеїзовані біографії. 

Степан Процюк уже не вперше “оживляє” класиків та показує їхнє людське. Він вивчає кожну складову, усі періоди життя, щоб влучно й глибоко передати особистість. Цього разу досліджував не тільки творчість, а й архіви та епістолярій.

“Я Франка завжди вважав найбільшим українським письменником. Років з 20 у моїй кімнаті, де я пишу романи, висить його портрет. У цьому теж, напевно, є якесь символічне значення. В чомусь я намагався його зрозуміти, в чомусь він був мені навдивовижу близький. Я відчував його інтуїтивно”, — розповідає автор про значення Івана Франка для себе.

Письменник каже, що для назви мав кілька варіантів і довго думав, що найбільше пасувало б. Одного разу розповів видавцю про партійне псевдо Івана Франка “Рижий”, і той сказав, що це точно має бути назвою роману.

“Я одразу відкинув цю ідею. Як би це виглядало? Руки і сльози — це два алегоричні символи його життя. Вони глибокі й широкі”, — ділиться автор.

У романі описано стосунки з трьома жінками й проаналізовано їх вплив на Івана Франка. Письменник відкриває непростий характер класика, створює ілюзію його присутності. 

На початку 2023-го у Видавництві Юлії Сливки вийшов ще один роман Степана Процюка про знакову постать української літератури — Григора Тютюнника. Перші 1500 примірників “Місяце, місяце” продано за один тиждень. Другий наклад очікують у середині лютого. Саме тоді автор планує здійснити презентацію.

Степан Процюк — сучасний український письменник, автор понад 30 книжок. Його твори перекладено кількома мовами. Він має низку літературних премій і відзнаку “Золотий письменник України”,  є членом ПЕН-клубу та автором ютюб-каналу “Письменник про письменників”.  

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери