ГЛУЗД

Віталій Гакало — студент Тернопільського медичного університету ім. І. Горбачевського. До 24 лютого 2022 року працював фельдшером. Коли почалося широкомасштабне вторгнення, вирішив вступити в Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова. 

Два місяці Віталій працював у гарячих точках Донецької області, де щодня рятував життя бійців, повідомляє Департамент охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації. 

“Їхати було не страшно. Як тільки ми заїхали в Донецьку область, одразу почались обстріли. Мої рідні спочатку навіть не знали, де я. Тільки після двох тижнів мого перебування там, вони дізнались. Звісно, були здивовані. Зрештою, усі були дуже здивовані, навіть військові, з якими я їхав. Дивувались, бо я студент, який має відпочивати від навчання, а не їхати далеко від дому”, — каже Віталій. 

У день привозили понад 30 бійців з пораненнями. Якщо день був важким, то з поля бою могли привезти близько 100 військовослужбовців. 

“Паніки ніколи не було, кожен лікар знав, що робити. Когось відправляли на операційний стіл, когось в протишокову, щоб швидко стабілізувати. А ще інших бійців відразу в коридорі приймали, щоб швидко зупинити кровотечу і зняти джгути. Чим швидше евакуюють бійця в госпіталь, тим вищий шанс у нього вижити чи зберегти кінцівки”. 

Коли крові не вистачало, військові та медики здавали її для пацієнтів.

“На медичному пункті лікарі та військові здавали кров, і після обробки переливали її пораненим бійцям. Адже крові, яку нам доставляли, на всіх не вистачало. Ми на місці ставали донорами для своїх побратимів”, — розповідає Віталій. 

Тепер Віталій Гакало повернувся додому і продовжує навчання в медичному університеті та роботу в центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Тернополі. Зізнається, що на літні канікули планує знову повернутись до роботи на фронті. 

Фото: Департамент охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери