ГЛУЗД

Перший заступник Міндовкілля Руслан Гречаник та директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян запропонували розглянути можливість внести новий серійний транснаціональний об’єкт “Праліси та старовікові хвойні верхньогірні ліси Карпат” до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

“Включення унікальних пралісів та старовікових хвойних верхньогірних лісів Карпат до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — це додаткові гарантії для захисту цих цінних територій. Крім того, це виконання міжнародних зобов’язань у рамках євроінтеграції”, — повідомляє Івано-Франківська ОДА. 

Створення такого об’єкта працюватиме в синергії зі Стратегією збереження біорізноманіття до 2030 року “Повернення природи в наше життя”, що містить чітке зобов’язання забезпечити сувору юридичну охорону всіх первинних і старовікових лісів ЄС. Також це означатиме, що всі первинні та старі ліси, які вціліли, мають перебувати під суворою правовою охороною.

2007 року першими до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО увійшли осередки букових пралісів Українських та Словацьких Карпат. Згодом туди потрапили старовікові букові ліси Німеччини, а 2017 року — ще 63 ділянки з десяти країн Європи.

Фото: Canva

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери