ГЛУЗД

Переселенка із Херсонщини Світлана Рись перевезла на Тернопільщину Герб України, який під час окупації обстріляли російські військові. Тепер він міститься в музеї Збаража.

Про це йдеться в сюжеті  Суспільного.

За словами Світлани, у селище Велика Олександрівка, де вона проживала, російські війська зайшли 16 березня минулого року. У квітні сім’я виїхала до Кривого Рогу. Потрапити у свій дім Світлані вдалося в жовтні. Там побачила розстріляні стіни, двері та тризуб, що висів на стіні.

«Коли ми зайшли в будинок, він був наповнений смородом гнилого м’яса із холодильника. Цей запах на все життя в мене буде асоціюватися з росіянами, з їхнім “русскім міром”, який вони принесли на нашу землю», — каже Світлана.

Тепер розстріляний тризуб міститься в Збаразькому музеї російсько-української війни.

“Я побачила цей герб у соцмережах. Тоді написала пані Світлані, що є такий Музей російсько-української війни сучасної і цей тризуб міг би стати його експонатом”, — ділиться зберігачка фондів Іванна Козира зі Збаража.

Герб передали музею взимку минулого року. Іванна Козира каже, що очікують подружжя Світлани і Віталія Рись для офіційного відкриття експонату.

Фото: Суспільне Тернопіль

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери