ГЛУЗД

В Івано-Франківську відбудеться прем’єра вистави “Дзяди” за однойменною поемою Адама Міцкевича. Інсценізацію твору підготували команди Івано-Франківського драмтеатру в копродукції з Краківським театром імені Юліуша Словацького. Показ вистави відбудеться 27, 28 травня, а також 3 червня. 

«Це історична подія, неймовірна подія. Вважаю, що ця прем’єра — це нова сторінка в історії нашого театру. Переговори про постановку в нас були ще раніше, до коронавірусу, і мала бути інша вистава. Ми говорили про “Макбет” Шекспіра. Почалася пандемія, потім — війна, і здавалося, що ця співпраця взагалі немає сенсу», — говорить режисер  Ростислав Держипільський у сюжеті Суспільного. 

Режисерка Краківського театру Майя Слечевська розповідає, що поставити “Дзяди” разом з франківцями вирішили в контексті російсько-української війни.

«Велика частина польської культури — антиросійська, бо ми з ними воювали з незапам’ятних років, тому ми співпереживаємо Україні, адже на вашому місці могли бути ми. Фільми, які зараз показують у Каннах, є частково російським продуктом. Ми, як представники культури, хотіли б, щоб санкції поширювалися і на цю галузь, щоб, доки йде війна, ми казали російській культурі “ні”», — каже Майя Слечевська.

За її словами, вистава має вікове обмеження —  16+. Вона відбудеться у форматі сцена на сцені. Другу частину постановки покажуть у фоє театру. Головну чоловічу роль виконає актор Роман Луцький.

«Ця вистава для того, щоб Західна Європа зрозуміла, хто такі “хороші руські”, — ті, які сидять у Європі. Це для них вистава. Ми варимося в цьому, ми знаємо, ми чуємо кожен вечір сирени, нас бомблять, нас убивають. Це — думки Конрада. Він так само б мислив», — каже Роман Луцький.

Генеральний директор Ростислав Держипільський говорить, що участь в інсценізації поеми беруть тільки українські актори.

Фото: Суспільне Івано-Франківська 

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери