ГЛУЗД

У Львові презентують графічну новелу “На межі” та виставку портретів українців, які через війну втратили дім.

Чутливі історії людей, які постраждали під час російсько-української війни, розкажуть у Львові 22 березня, о 14:00, у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників міста, що міститься за адресою: площа Данила Галицького, 4.

“Все, що зібрано на цих сторінка і стендах, — реальність, у якій опинилися мільйони українців під час повномасштабного нападу росії. Ця війна почалася ще у 2014 році з Донецька та Луганська. Зараз її руйнівні наслідки відчуває кожен українець: від дорослого, до немовляти, багато з яких часто народжуються у темних підвалах під звуки сирен та вибухів. Наші міста, житлові будинки далі обстрілюють ракетами й снарядами, забираючи не тільки права та свободи, а й життя мирного населення”, — говорить керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк для видання Портал Львів. 

Виставку портретів та історій “Втрачений дім” створили влітку 2022 року після візитів організації в тимчасові прихистки, облаштовані в школах і садочках Івано-Франківської області.

Команда зібрала в новелу розповіді тих, хто готовий був говорити про пережите. До виставки увійшло 22 історії. Кожна унікальна і говорить про втрату, якої зазнала людина. Усі ці історії варто сприймати не тільки як індивідуальний досвід, а й як збірний образ мільйонів українців, які вижили й тікають від війни.

До річниці широкомасштабної війни на основі виставки виготовлено графічну новелу “На межі”, мета якої — ілюстративно показати воєнну буденність, у якій живе мирне населення України впродовж останнього року.

Фото: Молода просвіта Прикарпаття

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери