ГЛУЗД

З бібліотек Чернівецької області від початку широкомасштабного вторгнення вилучили понад 300 тисяч російськомовних книг. В області працює майже 360 бібліотек. Орієнтовно 60 % бібліотечних фондів області потребують списання.

Найбільшу кількість книг списали в Чернівецькому районі – понад 135 тисяч, йдеться на фейсбук-сторінці обласного управління культури. Ще майже 60 тисяч вилучили з бібліотек Вижницького району та понад 63 тисячі — з Дністровського.

Крім цього, понад 45 тисяч примірників списали в найбільшій книгозбірні Буковини — Чернівецькій обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка — та понад дві тисячі в обласній дитячій бібліотеці.

Першочергово з бібліотечних фондів списують літературу, яка пропагує “рускій мір” та  виправдовує збройну агресію Росії проти України. За словами Наталії Філяк у сюжеті Суспільного, у бібліотеках області такої літератури не було.

Також вилучають застарілу російськомовну літературу, книги, які видали в Росії, Білорусі та радянські видання.

Списану літературу відвозять у пункти прийому макулатури. Гроші за здані книги переказують на рахунки бібліотек — за них можуть купити нові книги українських та зарубіжних авторів.

Фото: Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери