ГЛУЗД

У Чернівцях, при центральній лікарні, запрацював кабінет вторинної профілактики інсульту. Там допоможуть контролювати артеріальний тиск, згортальну систему крові, рівень холестерину та інші фактори ризику.

Про це йдеться  в  дописі Управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради.

«Тут ведеться амбулаторний прийом пацієнтів, які перенесли інсульт. В європейських країнах існує практика так званої “інсультної поліклініки”. Тобто пацієнти, які перенесли інсульт, в подальшому оглядаються лікарями-неврологами у тому ж лікувальному закладі, де вони знаходились в гострому періоді захворювання. Така методика ведення післяінсультних пацієнтів дозволяє більш прицільно та якісно проводити профілактику», — розповідає Юлія Кіт, лікарка-невролог Міського інсультного центру.

Вторинна профілактика інсульту є основною в подальшому веденні пацієнта. Потрібно контролювати артеріальний тиск, згортальну систему крові, рівень холестерину та інші фактори ризику. Важливо наголошувати пацієнтам про регулярне приймання ліків. Також періодично потрібно здійснювати контрольні обстеження.

“Після виписки хворого зі стаціонару лікар наголошує на необхідності звернення в кабінет вторинної профілактики на 30-й день після судинної катастрофи, — каже Юлія Андріївна. —  У виписному епікризі залишаємо контактний телефон, за яким пацієнт може зателефонувати та записатись на прийом. За направленням до сімейного лікаря в такому випадку звертатись не потрібно.

Якщо пацієнт не телефонує самостійно, ми самі зв’язуємося з ним та плануємо візит”.

Записатися на прийом можна за телефоном: +38(093) 253 27 00.

Фото: Управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери