ГЛУЗД

Три роки тому лікарі діагностували в Миколи ниркову недостатність. Стан здоров’я дитини різко став критичним: сильні набряки, кількатижнева кома. 

Про це повідомляє Львівська ОВА. 

“Стан хлопчика тоді був дуже важким. Завідувач відділенням Роман Собко понад тиждень цілодобово чергував біля пацієнта, тож його стараннями і спільними зусиллями фахівців-реаніматологів вдалось врятувати Миколу”, — пригадує нефролог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Роман Андруневич.

У діалізному відділенні Центру тривалий час дитина отримувала медикаментозну терапію, її готували до трансплантації нирки від мами. Операцію запланували на початок березня, але завадила широкомасштабна війна, тому медичним конвоєм родину на кілька місяців евакуювали до Польщі, а в липні вона повернулася пересадки. На жаль, нирка мами не прижилась в організмі сина. Затромбований орган видалили і знову розпочали гемодіаліз. 

У листопаді донором для Миколи став 17-річний юнак з Одещини, який трагічно загинув. Пересадку здійснювали спільно з трансплантологами Першого медичного об’єднання Львова.

«Організм хлопчика не одразу сприйняв пересаджений орган. Післяопераційний період був дуже складний: медики констатували у пацієнта комбіноване відторгнення нирки, яке вдалось побороти. Пацієнт потребував дороговартісних медикаментів і у великих кількостях. На щастя, лікарня має чудових друзів із благодійного фонду “Крила надії”, які взяли на себе логістику ліків та усі витрати. Попри усі випробовування, маленький пацієнт не здається і ніколи не скаржиться», — повідомив Роман Андруневич.

Фото: Львівська ОВА

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери