ГЛУЗД

У Ворохті на Івано-Франківщині, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, освятили дві старовинні ікони орієнтовно XVII століття. Їх відреставрували викладачі та студенти Прикарпатського національного університету. 

Про це повідомили на сторінці Ворохтянської селищної ради.

2022 року ікони знайшли під час ремонту одного з кабінетів Ворохтянської селищної ради. Їх передали на реставрацію до Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника. Більш ніж пів року викладачі та студенти університету відновлювали ікони. Окрім цього, створили їх репродукції.

“Якби не уважність і Боже провидіння начальника сектору цивільного захисту та мобілізаційної роботи Володимира Петрованчука, то ці святині могли б потрапити на смітник, як і весь інший мотлох”, — йдеться в дописі.

Про походження ікон та як вони потрапили в приміщення селищної ради, наразі невідомо.

“Єдине, що відомо, — це орієнтовний вік святинь. На думку фахівців кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника, ці релігійно-мистецькі творіння можуть бути датовані XVII століттям”, — пишуть на сторінці громади.

Фото: Ворохтянська селищна рада

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери