ГЛУЗД

Унікальну операцію з пересадки шкіри здійснили в Дитячій лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова.

Однорічний Андрійко дістав опіки 25 % шкіри: підборіддя, шиї та грудної клітки. У реанімації медики всю ніч намагалися стабілізувати стан дитини, і їм це вдалося. Однак місцями шкіра хлопчика була настільки уражена опіками, що вже не могла відновитися самостійно, йдеться в дописі лікарні. 

Опікові хірурги вирішили застосувати революційний для України підхід — пересадити малюкові шкіру від посмертного донора. До цього кроку в медзакладі готувалися кілька років. На базі одного з найбільших опікових центрів створили перший у західних регіонах України Банк шкіри. Це стало можливим, зокрема, завдяки минулорічним змінам до закону про трансплантацію. 

Створення Банків шкіри актуальне як ніколи, адже опіки — одна з найчастіших причин травматизації військових та цивільних під час війни. Багатьох поранених доправляють саме до Львова.

Застосування донорської шкіри дає змогу закрити найглибші дефекти, найкраще підготувати рани до подальших операцій та значно пришвидшити процес одужання. Важливо, що відтепер, завдяки трансплантації донорської шкіри, наші медики можуть рятувати життя не лише дорослих пацієнтів з опіками, а й дітей з усієї України.

Однорічний Андрійко вже вдома. До своїх лікарів повертається лише на перев’язки. Попереду – реабілітація.

Фото: Дитяча лікарня святого Миколая

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери