ГЛУЗД

Унікальну виставку художника- політв’язня, лауреата обласної премії ім. Я. Лукавецького, Почесного громадянина міста Калуша Петра Савчина відкрили сьогодні в Краєзнавчому музеї Калущини.

Її організував директор КЗ “Музейно-виставковий центр” Олег Відливаний та головна зберігачка фондів центру Оксана Кондратенко. Приурочили виставку 100-річчю митця.

Представлено особисті документи та 32 роботи художника, які в час війни з росією актуальні своєю темою боротьби з тоталітарними режимами.

На відкритті експозиції були присутні син митця Ігор Савчин з родиною, а також люди, які знали Петра Гавриловича особисто. Спогадами ділилися: Іван Дячук, перший директор Краєзнавчого музею, тепер учитель Зборянської гімназії, за сприяння якого від 1998 до 2002 року художник створив до 30 картин; Олег Малярчук, доктор історичних наук, професор кафедри філології та перекладу ІФНТУНГ, Люба Липовська, очільниця ГО «Калуська філія “Союз українок”». Кожна робота — це окрема історія, тому біля робіт обов’язково треба звертати увагу на коротку інформацію про написання картини. Виставка триватиме впродовж двох місяців.

Фото: Андрій Найда

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

 
 

Наші партнери