ГЛУЗД

6 грудня у Львові відкрили виставку оцифрованої воєнної спадщини, яка згодом стане частиною експонатів Музею української перемоги. На ній представлено оцифровані об’єкти, які зазнали ушкоджень під час війни

“Музей української перемоги” — документальний проєкт зі сканування воєнних реалій. Для нього збирають експонати: пошкоджені місця та об’єкти в містах, культурну спадщину, захищені мішками з піском пам’ятники. Їх представлять у вигляді 3D-моделей. До проєкту залучено 10 операторів, журналістів, фотограмметристів з Одеси, Харкова, Києва, Краматорська, Миколаєва, Львова та інших регіонів.

“Музей української перемоги — це метафора та впевненість, що в Україні після перемоги з’явиться фізичний простір або метавсесвіт, який показуватиме заскановані експонати, присвячені боротьбі та надії, яку переживали українці під час історичних подій сьогодення. Експонати Музею української перемоги включатимуть культурну спадщину під загрозою або яка змінила своє призначення під час війни”, – пояснюють представники ГО “Pixelated Realities”, яка реалізує ідею за підтримки Європейського культурного фонду.

Виставка триватиме до 20 грудня в Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору”, Барак № 1, проспект В’ячеслава Чорновола, 45г.

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери