ГЛУЗД

Аеропорт для дронів

До 2025 року в Києві мають намір побудувати аеропорт для дронів, пише Національна ліга транспортного бізнесу.

«У нас є проєкт Quadroport. Це перший аеропорт для дронів, де можна буде тестувати будь-які типи безпілотних літальних апаратів… Це амбітний проєкт. Ми плануємо десь до 2025 р. його реалізувати. Поки що бізнес-складова там незначна, але ми дивимося на розвиток і розуміємо, що це потрібно»,  — про це повідомив керівник Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк.

У порівнянні з минулим роком ринок дронів зріс у 2,5 раза.

Перший будинок на 3D-принтері

У Німеччині на 3D-принтері друкують перший житловий будинок. Вартість проєкту — 220 тис. євро. Його фінансує земельна влада Північного Рейну-Вестфалії.

Застосування таких принтерів має не тільки прискорити процес зведення, а й сприяти економії будівельних матеріалів, повідомляє “Німецька хвиля”.

Для спорудження такого будинку використовують спеціальний бетон.

Такі будинки створювали раніше в США та Бельгії, а тепер різні виробники готують  цю технологію для запуску у виробництво.

Коментарі в телеграмі

Тепер у телеграм-каналах можна буде коментувати пости. Функція доступна в останньому оновленні додатка.

До кожної публікації є окремий розділ з коментарями, але всі вони також надходять до прив’язаної групи для обговорення.

Увімкнути функцію для свого каналу можна в налаштуваннях, у розділі “Обговорення”.

Планета поза Чумацьким Шляхом

Учені виявили екзопланету M51-ULS-1b в галактиці Вир.

Відкриття зробила група астрономів із США та Китаю, повідомляє Daily Express.

За даними астрономів, M51-ULS-1b трохи менша, ніж Сатурн, і обертається в подвійній зоряній системі з величезної зірки та чорної діри або нейтронної зорі. 

В Україні з’явиться 5G

Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо поліпшення якості мобільного зв’язку на найближчі два роки. У ньому є пункти про можливості розвитку технологій 5G-інтернету. 

У документі зазначили, що в Україні 2020-2022 років планують впровадити європейські підходи для інформування споживачів про рівні якості послуг телефонів, смс та мобільного доступу в інтернет. Про це повідомив Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі

Відомо, що швидкісний інтернет стане доступним до 2022-го.  

Електронний документ та оплата штрафів онлайн

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці у фейбуці написав, що в додатку “ДіЯ” почали тестувати перегляд та оплату штрафів ПДР, боргів з виконавчого провадження і цифрове свідоцтво про народження.

Штрафи можна сплатити з картки, через GPay або ApplePay. Квитанцію буде збережено в застосунку “Дія”. Її можна завантажити або надіслати на електронну пошту.

Журналістка: Ірина Блаженко
Фото: Джерело

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери