ГЛУЗД

15 вересня дванадцять туристів, серед яких двоє дітей, відпочивали в горах. Багаття розклали на місці, де палили його до них, за трохи там стався вибух. Двоє чоловіків загинули, чотири жінки госпіталізовано, діти не постраждали. Відомо, що на місці відпочинку туристів була оборонна лінія, яку створювали угорські війська 1939–1944 років проти Червоної Армії, — Лінія Арпада, що простяглася майже на 600 кілометрів. Поліція встановлює обставини нещасного випадку.

“Ми були в горах з друзями. Нас було 10 дорослих і 2 діток наших. Розпалили вогонь на горі на місці, де раніше палили його до нас. Зварили їсти і сиділи грілись біля вогню. Дітей вклали спати. Десь за 1.5 год вирішив дров назбирати і пішов за ними. В цей момент стався вибух на місці вогнища. Що саме вибухнуло ми не знаємо.


Факти:
2 хлопців померли
4 дівчат з різними опіками і рваними ранами
1 хлопець з дрібними порізами
3 хлопців в порядку без ран (всі були в різних сторонах за дровами)
З дітьми все добре, вони були далеко.
Дівчата в обласній лікарні в Івано-Франківську”, — написав на своїй сторінці у фейсбуці Орест Малиш.

Юля — вчителька музики, клас бандура, проживає в селі Годи-Добровідка Коломийського району. Під час вибуху уламок потрапив у колінну чашечку, також постраждали м’які тканини. Праву долоню і пальці вже прооперували. Уламками також зачепило обличчя. У Наді, сестри Юлі, рани від уламків на обличчі, починають боліти ноги. У Ліди, ще однієї постраждалої, є шрами на обличчі, обидві руки в шинах, поранені ноги.

Щодо стану Марини, який був найважчим, сьогодні, 22 вересня, повідомив на своїй сторінці у фейсбуці її чоловік Орест:

“Доброго ранку, друзі. Ніч пройшла добре, Маринка краще виспалась ніж позавчора. Сьогодні піднялась навіть і сіла трішки. Мушу зауважити, що хоч все виглядає позитивно — боротьба триває і далі. Є дууууже багато речей, які можуть повпливати на її одужання. Тому прошу не переставати молитися за Маринку і дівчат”.

Щоб допомогти постраждалим унаслідок вибуху, організовують благодійний концерт. Він відбудеться  25 вересня, о 18:00, у Чернівцях, вул. Надрічна, 16А (Садгора). Виступлять музичні колективи Буковини та спеціальний гість Nikita Isakow.

Допомогти постраждалим можна, переказавши кошти:

5168742728145164 — Орест Малиш (чоловік Марини, однієї з постраждалих);

 

Журналістка: Тетяна Грабна

Фото: архів Поліції Закарпатської області

Людино з Глуздом, допоможи нам стати кращими — заповни анкету!

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери