ГЛУЗД

Під час воєнного стану важливо вміти надавати першу домедичну допомогу — це може врятувати чиєсь життя. Глузд підготував добірку курсів різних форматів, де ти дізнаєшся, як накладати джгут, що робити, коли людина непритомна чи має відкриту рану, та що класти в аптечку з домедичної допомоги.  

Відеоуроки

Онлайн-курс від Патрульної поліції, у якому йдеться про фізичну підготовку, основи самозахисту та першу медичну допомогу. Тут ти знайдеш відповіді на такі питання: як правильно робити масаж серця, на скільки часу можна накладати джгут, чого не треба робити під час надання першої медичної допомоги тощо. 

“Як швидко надати домедичну допомогу?” — українська військова Ольга Омельчук створила відеоінструкцію з послідовністю дій під час домедичної допомоги — Ко-Ле-Со, коли кожен крок відповідає за наступний: КРОВ, ЛЕГЕНІ, СЕРЦЕ.

Домедична допомога в картинках

Дарія Боровик на своїй сторінці у фейсбуці опублікувала алгоритми дій під час перелому, відкритої рани, опіків тощо. 

Текстова інструкція

Курс ПМД онлайн складається з трьох частин: основи першої допомоги, серцево-легенева реанімація, дії в екстремальних ситуаціях

Інструкція з надання домедичної допомоги — штучне дихання, масаж серця, транспортування потерпілого тощо. 

Чат-боти

MedicalCorps_bot — цей бот допомагає не розгубитись у надзвичайній ситуації та надати першу домедичну допомогу потерпілому. Тут є покрокові  інструкції, як діяти, якщо треба допомогти жертві ДТП, людині із сильною кровотечею або опіками чи людині, яка впала з висоти. 

Fast Aid Bot допоможе підготуватись до екстремальних ситуацій та розповість про основи надання домедичної допомоги. 

Медичний відділ — спільнота, у якій можна безкоштовно вдосконалити свої знання з тактичної медицини.

Журналістка: Юля Варчук
Дизайн: Ірина Блаженко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
🔸телеграмі 
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері

Наші партнери