Розповідаємо, чим жила Коломийщина впродовж тижня.
У Коломиї запрацювало два садочки
15 липня в місті запрацювало два заклади дошкільної освіти — №16 “Орлятко” та №17 “Калинка”.
Садочки готові до роботи в умовах адаптивного карантину. Про це інформує Управління освіти Коломийської міської ради.
Заклади забезпечено безконтактними термометрами, антисептичними засобами, обприскувачами, килимками з дезінфектором, бактерицидними лампами, рідким милом, паперовими рушниками, рукавицями та масками.
У Коломиї провели авіаційний фестиваль “У ніч на Івана Купала”
Цього року фестиваль “У ніч на Івана Купала” ювілейний — десятий. З нагоди цього дійства на коломийське летовище прибуло понад 120 пілотів. Про це пише одна з учасниць фестивалю на сторінці Коломийського аеродрому малої авіації.

Через погодні умови та карантинні обмеження свято скоротили до одного дня та перенесли. Воно відбулося 11 липня.
Учасники ділилися досвідом та майстерністю.
Військовий пілот Ігор Табанюк, який є засновником фестивалю “У ніч на Івана Купала”, запросив телеведучого популярного шоу “Світ навиворіт” здійснити політ над Коломиєю. Дмитро Комаров із дружиною Олександрою Кучеренко відвідали Львів та приїхали до Коломиї.

Дмитро зауважив, що, попри закриття кордонів, свою відпустку можна спланувати цікаво — містами України.
На Коломийщині тепер можна смакувати французькі делікатеси
Минулого року в с. Підгайчики Коломийського району відкрили ферму з вирощування середземноморських равликів.
Відтепер охочі матимуть змогу не тільки куштувати вишукані страви з равликів за романтичною вечерею, а й відпочивати великою компанією, споглядати, як ростуть молюски. Цікавим є те, що равлики народжуються з ікри, як риби.

Ферма “Наш Равлик” виготовляє спеціально збалансований екструдований комбікорм за власною формулою, що дозволяє виростити равлика за короткий період.
Дискусії довкола муралу
Нещодавно на одній із центральних вулиць Коломиї з’явився мурал із В’ячеславом Чорноволом. Про це йдеться на сторінці Молодіжної ради Коломийської ОТГ.
Зображення нанесли на стіну будівлі департаменту соціальної політики. Думки людей із цього приводу розділились: одні схвалюють таку ідею, а інші вважають малюнок невдалим.
Глузд поспілкувався з головою Молодіжної ради Олегом Вишиванюком, який розповів нам, звідки ідея, хто художник та чому мурал виглядає саме так. Відповіді на всі ці питання читай тут.

Особливо гостро своє невдоволення висловили коломийські митці. Серед них Микола Яцурак та Ярема Проців, який запропонував замалювати мурал.
Представники Молодіжної ради в коментарі Глузду кажуть, що художник Андрій Буняк, як і вся ініціативна група, визнає, що не вдалося повністю відтворити малюнок автора шаржу Юрія Журавля.
Голова Коломийської Молодіжної ради ділиться:
“Андрій визнає, що завдання відтворити малюнок Журавля він не виконав, проте головною місією було зовсім не це. Він показав В’ячеслава іншим, більш зрозумілим для молоді: із сумними очима та щирою посмішкою”.
Коломиянка здобула чемпіонство в гандбольному протистоянні
18-річна Ангеліна Овчаренко стала чемпіонкою з гандболу в Балтійській лізі та Суперлізі. Про це повідомляють на сторінці Відділу молоді та спорту Коломийської міської ради.
Коломиянка є 4-разовою чемпіонкою України в дитячій лізі.
Минулого року на Чемпіонаті Європи у Тбілісі дівчина грала в складі Збірної України U-17, де команда посіла 3-тє місце. Тепер Ангеліна вже 2-й сезон грає за клуб “Галичанка”.

До слова, коломиянка навчається у Львівському державному університеті фізичної культури ім. Боберського.
У Коломийському районі зацвіло лавандове поле
Усі охочі можуть приїхати та помилуватися лавандовим полем, що зацвіло в с. Коршів Коломийського району. Там росте понад сім тисяч кущів. Про це повідомив телеканал “НТК”.
За тиждень квітучим полем приїхало помилуватися понад 2000 туристів. Тут вони гуляють та роблять яскраві фото. Поміж кущами вже втоптані стежки, оскільки кожного дня тут понад 300 відвідувачів. Однак цвіт вони бережуть — не зривають без дозволу.

Фіолетове диво посадив мешканець Коршева Іван Коцаба з дружиною. Спочатку подружжя вирішило вирощувати лаванду для виготовлення меду, оскільки чоловік є пасічником, а згодом вирішили розширити територію через приємний запах та для виготовлення ефірної олії.
Іван Коцаба зауважує, що дістатися до лавандового поля дуже складно. Тому кількістю туристів звернув увагу керівників Коршівського ОТГ на те, що потрібно будувати дорогу.
Журналістка: Оксана Мельничук
Отримуй першим добірку новин Коломиї — підписуйся на телеграм-канал Глузду.
Якщо ти маєш важливу інформацію, якої не побачив / не побачила на сторінці Глузду, — напиши нам: nesamovyta@gmail.com.