ГЛУЗД

На стіні одного з будинків Коломиї днями з’явився мурал із зображенням В’ячеслава Чорновола, створення якого проініціювали представники Коломийської Молодіжної Ради.

Усе б нічого, якби в коломийських спільнотах не здійнявся вихор коментарів із критикою.

Ми сконтактували з головою Молодіжної Ради Олегом Вишиванюком і поставити йому запитання, які тривожать містян.

—  Звідки походить ідея створення муралу і чому ви вирішили зобразити саме Чорновола?

 —  Ідея з’явилася давно. Прогулюючись стометрівкою, помічали пусту стіну, на якій хотілося створити зображення. Відтак, розуміючи, що тепер дуже важливо сприяти національно-патріотичному вихованню молоді, ми з командою Молодіжної Ради вирішили зобразити історичну постать у нетиповому, сучасному стилі. Оскільки вулиця, де ми планували мурал, названа на честь В’ячеслава Чорновола, вирішили присвятити зображення йому. 

Спершу планували зробити все на стіні по вулиці Чорновола, 49, навіть отримали дозвіл від відповідних структур, але, на жаль, у нашому місті немає автовежі, що досягала б до фасаду визначеного будинку. Окрім того, його незабаром планують ремонтувати. 

 —  Чимало коломиян висловили своє обурення щодо комічного вигляду Чорновола, чому ви обрали саме такий стиль зображення?

 —  Ми хотіли зобразити В’ячеслава Чорновола в нетиповому стилі, ближчому сучасній молоді. Він вийшов усміхненим та життєрадісним, чого ми й прагнули. На мою думку, мурал викликає посмішку й водночас згадку про те, яку Людину втратила наша нація. Молоді подобається. Для мене це найважливіше, бо творимо саме для активних людей із чіткою позицією. 

 —  Хто художник і за якими критеріями ви його обирали?

 —  Художник Андрій Буняк. Він проживає у Львові, де також створює різні цікаві мурали. Можливо, йому не вдалося відтворити точну копію малюнка Юрія Журавля, однак вийшло цікаво й незвичайно. Прикро, що не всі коломияни сприйняли цей стиль.

Створення муралу профінансували дві місцеві організації. 

Фото: архів Олега Вишиванюка

Щоб залишатися на зв’язку із здоровим Глуzом — підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери