ГЛУЗД

Я МОЖУ” – це не рекламна кампанія, а нова креативна спільнота Коломиї у Facebook. Концепція така: зібрати довкола різноманітних людей, які готові ділитись власними знаннями, або навпаки – потребують у чомусь  допомоги. Співаєш і хочеш створити групу? Тобі сюди! Шукаєш репетитора? Тобі сюди! Будь-які навички вітаються, тут не засуджують, а підтримують.

Заснувала спільноту Любов Стик. Дівчина має за плечима дві вищі освіти з відзнаками, декілька років працювала за спеціальністю у Польщі. Співає і мріє про свою групу. Вона її і мала, поки була за кордоном. Розповідає, що знайшла музикантів саме завдяки схожій спільноті у Вроцлаві. Додому повернулась через потребу поновити документи. Фірму, де працювала дівчина, закрили і молодій перекладачці довелось залишитись в Україні.

Любов продовжила перекладацьку діяльність, працюючи на відстані. Жінка ділиться: страшенно не вистачало ритму Вроцлава та активності людей. Приїхавши сюди, отримала спокій, але тиша гнітила. Тоді ж Любов і подумала: якщо така діяльність можлива там, то чому її не може бути тут?

“Люди чомусь думають, що в Україні нічого робити. Якщо хочеш чогось досягти та зайняти себе, то треба їхати за кордон. Насправді, там не все так класно, як тут уявляється”, – каже Любов.

Коли Любов Стик зрозуміла, що до Польщі вже не повернеться, то почала звикати до життя вдома. Молода співачка почала шукати музикантів-однодумців,щоб продовжувати втілювати свою мрію у життя. Одного ранку, прокинувшись, Любов просто сіла за комп’ютер та створила креативну спільноту “Я МОЖУ”. Спочатку засновниця групи сама запрошувала людей до спільноти, та потім, за її словами, люди самі почали додаватись. Жінка розповідає, основною метою було зібрати людей з різними талантами та вміннями по Коломиї та Івано-Франківській області, де кожен бажаючий міг би знайти і написати про свої вміння, або ж оголосити про пошуки потрібного фахівця. Таким чином, кожен міг би наблизитись до здійснення своїх мрій.

“Я хотіла зібрати людей, які щось можуть та вміють в одне місце, щоб вони не сиділи і не думали, як я: “Де знайти потрібних людей? Куди піти, щоб їх знайти?”

Любов зізнається, що сама з допомогою цієї групи, познайомилась з декількома музикантами та знайшла людей, які підтримали її бажання проводити курси англійської для дорослих. За її словами, група розвивається, учасники вже самостійно починають писати про себе та свої потреби, а саме цього і прагнула засновниця спільноти. Вона хоче, щоб у групі панував домашній затишок і учасники не боялись писати, а навпаки – активно комунікували одне з одним, підтримували та допомагали.

Любов Стик ділиться: багато знайомих не розуміють чому вона не перебирається до великих міст, таких як Київ чи Львів. Вона ж хоче розвивати Коломию та бути корисною тут. Бажання Любові – зробити пікнік з активними учасниками групи та поспілкуватися між собою вживу.

Наразі Любов Стик працює над збільшенням учасників спільноти, адже чим більше людей, тим більше можливостей. Також планує відкрити курс англійської для дорослих.             

 

Фото: Лука Суслов

Наші партнери