ГЛУЗД

Марія Луцак — директорка та одна із засновниць громадської організації «ДІЄ: Добрі Ідеї Єднають», яку 2018-го створили в Печеніжині, щоб активізувати місцевих мешканців та залучити їх до суспільних процесів. 

Про активності у “ДІЄ”

Печеніжинська громада працювала з програмою DOBRE, і наша ініціативна група перемогла в конкурсі мінігрантів від цієї програми. Ми закупили обладнання (майже на 100 тисяч) для мандрівного кінотеатру просто неба, проте його могла взяти на баланс тільки юридична особа. Тому ми з колежанками вирішили зареєструвати ГО, а чому б і ні, спробуємо. Для нас це хобі, а організація існує за пожертви.

Ми організовуємо дозвілля для молоді, стараємося проводити інтелектуальні вікторини, майстер-класи — таке собі ненав’язливе навчання. Щоп’ятниці в кіноклубі показуємо кіно. Його нам надає кінокомпанія “Артхаус Трафік”, яка спеціалізується на прокаті та створенні арткіно.

2019 року Міністерство молоді та спорту України спільно з Програмою розвитку ООН в Україні визнало громадський простір Liberty Space, який створила наша ГО, найкращою практикою молодіжної роботи. У рамках цього проєкту найбільшу популярність мали: кіноклуб, гурток англійської мови, книжковий та туристичний клуби. Завдяки активній роботі команди вдалося започаткувати нові практики спілкування серед мешканців громади, участь у гуртках та тренінгах підвищила рівень залучення молоді до неформальної освіти.

Проєкт “Майстерня особистісного зростання жінок Печеніжинської ОТГ” — це серія інтерактивних занять. Після нього ми  й започаткували роботу гуртка англійської мови. Також у нас діє книжковий клуб. Я пишаюся ним, бо спочатку читало три, чотири жінки, а тепер понад десять. Ми обмінюємося книгами, збираємося один-два рази на місяць, щоб обговорити прочитане. Через карантин мусили на трохи припинити нашу діяльність, однак тепер повертаємося до активностей.

Одяг, що зображає історію

“ІСАР Єднання”, платформа, яка надає громадським організаціям підтримку в розвитку організаційної спроможності, профінансували навчання для нас . Опісля ми розробили концепт власного соціального підприємництва. Тепер будемо виготовляти  футболки з історією нашої громади. На першій футболці “Завберни” зображено танець “Аркан”. Ескіз малювала художниця з нашої громади. Щоб популяризувати цей танець, на футболці також нашиваємо QR-код, за яким можна перейти на сайт з інформацією про Аркан. Ми плануємо розробити серію таких футболок.

Журналістка: Тетяна Грабна

Фото: архів організації “Добрі Ідеї Єднають”

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери