ГЛУЗД

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу розповів, як отримати медичну допомогу без декларації, які ліки безкоштовні та за яким номером надають медичну консультацію.

Навіть якщо переселенці не мають декларації, вони можуть звертатися до місцевих сімейних лікарів.

“Розуміємо, що в більшості людей, які вимушено переїхали, декларації підписані на тій території. Ми зробили наказ, яким чітко дозволили сімейним лікарям приймати цих пацієнтів, надавати безкоштовну медичну допомогу, виписувати рецепти, робити щеплення тощо. Для цього звертайтеся в Центр первинної медико-санітарної допомоги або до госпітального сектора”, — розповів міністр охорони здоров’я.

Також Віктор Ляшко нагадав, що діє програма “Доступні ліки”, де пацієнти можуть отримати їх безкоштовно або з незначною доплатою. А саме: препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету II типу, для первинної і вторинної профілактики інфарктів та інсультів. Також міністр охорони здоров’я сказав, що інсулін тепер можна отримати безкоштовно. Потрібно лише мати рецепт і звернутися до будь-якої аптеки з наліпкою “Доступні ліки”. Безкоштовну медичну консультацію можна отримати на гарячій лінії МОЗ за номером: 0 800 60 20 19

Журналістка: Юля Варчук
Дизайн: Ірина Блаженко

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
🔸телеграмі 
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері

Наші партнери