“Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами”, – так поставили питання в зверненні генеральному секретареві ООН, яке підписали 2200 діячів науки та культури з 23-ох країн світу. Так, 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища.
Пропонуємо вам декілька порад, як допомогти нашій планеті, прикладаючи мінімум зусиль.
- «НІ» пластиковим пляшкам, пакетам та всій одноразовій продукції
Пластик не розкладається природним шляхом: в Тихому океані вже утворився острів, який повністю складається з відходів життєдіяльності людини. Наївшись такого сміття, щорічно гине 100 тисяч тварин.
Наприклад, коли ідете в магазин за продуктами, візьміть із собою торбу, не купляйте пакети, які пропонують касири.
- Сортуйте сміття! Це надважливо. Замість того, щоб скло, пластик та папір опинилися на смітнику чи в океані, вони можуть бути перероблені на інші продукти.
Наприклад, якщо у вас під будинком вже з’явилися окремі контейнери для побутових відходів і пластику-скла-металу-паперу, то гріх цим не скористатись. Якщо такого немає, то можете звернутись в пункти прийому вторинної сировини, або ж складіть акуратно пачки паперу, пляшки, пластик біля смітника і кому-небудь вони точно знадобляться.
- Економте світло, замініть ваші лампочки
Виробіть звичку вимикати світло, залишаючи приміщення на довше, ніж на 15 хвилин. Використовуйте енергозберігаючі лампи, які служать в 12 разів довше і споживають на 80% менше енергії.
Наприклад, якщо ви вимикатимете з розетки непотрібну техніку, таким чином заощадите до 40% даремно витраченої електроенергії.
- Економте воду
Відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я 2,1 мільярди людей у світі не мають доступу до безпечної питної води. Економити воду, насправді, не так важко.
Наприклад, коли ви чистите зуби, намагайтесь закривати кран з водою. Вимикання води, поки ви чистите зуби двічі на день, може зберегти 30(!) літрів води на день. Також можете приймати душ замість ванної.
І наостанок, полюбіть природу, посадіть дерево, приберіть за собою після відпочинку в якомусь парку, наприклад. Полюбивши природу, ви захочете захищати її і зрозумієте, що кожна ваша дія має силу! А ваші діти і онуки скажуть: «Дякую, що зробив світ кращим».
Джерела:
https://prm.ua/5-chervnya-vsesvitniy-den-ohoroni-navkolishnogo-seredovishha/
http://tvoemisto.tv/news/16_prostyh_porad_yak_dopomogty_nashiy_planeti_infografika_67727.html