ГЛУЗД

“Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами”, – так поставили питання в зверненні генеральному секретареві ООН, яке підписали 2200 діячів науки та культури з 23-ох країн світу. Так, 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища.

Пропонуємо вам декілька порад, як допомогти нашій планеті, прикладаючи мінімум зусиль.

  •     «НІ» пластиковим пляшкам, пакетам та всій одноразовій продукції

Пластик не розкладається природним шляхом: в Тихому океані вже утворився острів, який повністю складається з відходів життєдіяльності людини. Наївшись такого сміття, щорічно гине 100 тисяч тварин.

Наприклад, коли ідете в магазин за продуктами, візьміть із собою торбу, не купляйте пакети, які пропонують касири.

  •     Сортуйте сміття! Це надважливо. Замість того, щоб скло, пластик та папір опинилися на смітнику чи в океані, вони можуть бути перероблені на інші продукти.

Наприклад, якщо у вас під будинком вже з’явилися окремі контейнери для побутових відходів і пластику-скла-металу-паперу, то гріх цим не скористатись. Якщо такого немає, то можете звернутись в пункти прийому вторинної сировини, або ж складіть акуратно пачки паперу, пляшки, пластик біля смітника і кому-небудь вони точно знадобляться.

  •     Економте світло, замініть ваші лампочки

Виробіть звичку вимикати світло, залишаючи приміщення на довше, ніж  на 15 хвилин. Використовуйте енергозберігаючі лампи, які служать в 12 разів довше і споживають на 80% менше енергії.

Наприклад, якщо ви вимикатимете з розетки непотрібну техніку, таким чином  заощадите до 40% даремно витраченої електроенергії.

  •     Економте воду

Відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я 2,1 мільярди людей у світі не мають доступу до безпечної питної води. Економити воду, насправді, не так важко.

Наприклад, коли ви чистите зуби, намагайтесь закривати кран з водою. Вимикання води, поки ви чистите зуби двічі на день, може зберегти 30(!) літрів води на день. Також можете приймати душ замість ванної.

І наостанок, полюбіть природу, посадіть дерево, приберіть за собою після відпочинку в якомусь парку, наприклад. Полюбивши природу, ви захочете захищати її і зрозумієте, що кожна ваша дія має силу! А ваші діти і онуки скажуть: «Дякую, що зробив світ кращим».

Джерела:

https://prm.ua/5-chervnya-vsesvitniy-den-ohoroni-navkolishnogo-seredovishha/

http://solvetpv.lviv.ua/vmykayemo-eko-myslennya-porady-shhodopomozhut-zberegty-navkolyshnye-seredovyshhe/

https://ukrainian.voanews.com/a/sim-porad-yaki-dopomozhut-zberegty-dovkillia-ta-sche-zekonomyty/4618831.html

http://tvoemisto.tv/news/16_prostyh_porad_yak_dopomogty_nashiy_planeti_infografika_67727.html

Наші партнери