ГЛУЗД

Думаєш, COVID-19 тебе не торкнеться? Ймовірно, адже молоді люди не так часто скаржаться на слабкий імунітет, чого не скажеш про їхніх батьків, бабусь та дідусів. Люди, яким за 60, є в зоні  посиленого ризику. Як про них можеш подбати ти? 

Ділимося власним досвідом.

Наша журналістка та дизайнерка Яна Букреєва каже, що батька не пускає  в магазини та аптеки й ходить туди сама. Щодня просить його міряти температуру та запитує про самопочуття, стежить, щоб він достатньо спав. Сама не виходить на вулицю без маски, щоб не наразити на небезпеку рідних. Уся сім’я збалансовано харчується.

Журналістка та фотографка Ксенія Янко, як і літературна редакторка Наталія Демкович, задля безпеки батьків скасовували свої поїздки до них у гості. Щоправда, довелося пояснювати своє рішення: батьки інколи так скучають, що на безпеку й ризики не зважають.

Фотографка Оксана Санагурська каже, що про свою маму може тільки переживати, бо та в Італії, у зоні підвищеного ризику. Усе, чим вона зараз може заспокоїти маму,  — дбати про своє здоров’я та безпеку. Її мама на вулицю вийти не зможе, бо за це в Італії безпощадно штрафують, усі дотримуються встановлених правил.

Наша редакторка Олена Гелетюк зараз переймається за бабусь та дідусів. Вони живуть у невеличких селах, трохи далі від цивілізації, тому, окрім депресивних новин та фейків, які ширяться мережею, їм нічого не загрожує. А от що гірше для їхнього серця — вірус чи фейки — ще питання.

Твої близькі можуть бути легковажними або ж навпаки — сильно панікувати, тому маємо для тебе низку порад:

– поясни своїм батькам, дідусям та бабусям про небезпеку COVID-19, що це не те, чим можна легковажити, бо наслідки можуть бути фатальними.
– донеси їм про необхідність самоізоляції.
– більше спілкуйся з близькими та за потреби заспокоюй їх.
– якщо є змога, забезпеч своїх рідних смартфонами, щоб ви могли не тільки чути, а ще й бачити одне одного. 
надсилай їм або переповідай перевірену інформацію і спростування фейків.
не відвідуй їх у цей період  — це і буде турботою.
– поясни, як відрізнити правдиву інформацію від фейків — подбай про їхнє серце.
– навчи їх оплачувати комунальні послуги онлайн або зроби це замість них.
– покажи, як працює служба доставки  або ж замов / придбай усе, що їм треба.
дбай про себе, цим ти теж неабияк допоможеш рідним.

З турботою редакція Глузду

Ілюстратор: Олександр Грехов

Щоб краще чути серцебиття нашого медіа – підписуйся на наш Telegram-канал.

Наші партнери