ГЛУЗД

Після масових ракетних ударів росії по енергетичній інфраструктурі України в багатьох регіонах електроенергію подають погодинно. Саме тоді всі намагаються скористатися змогою прибрати, випрати одяг, зарядити свої пристрої, попрасувати, обігріти приміщення тощо, отже, використовують потужні електроприлади. Крім того, в осінньо-зимовий період навантаження на електромережі підвищується через скорочення світлового дня. 

Електропроводка у квартирах і будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5-5 кВт. Якщо навантаження перевищує норму, то може бути аварійне вимкнення будинків або навіть кварталів.

Держенергонагляд підготував рекомендації для побутових споживачів електричної енергії, щоб запобігти перевантаженню електромереж:

  • обирай енергоефективні пристрої. Їх потужність вказує виробник. Пам’ятай: що менша потужність, то краще. До енерговитратних пристроїв належать: обігрівачі, електропечі, холодильники, бойлери, електрочайники та праски;
  • намагайся уникати пікових годин навантаження — від 7:00 до 23:00;
  • перейди на нічний режим енергоспоживання. Скороти використання опалювальних приладів, посудомийних і пральних машин;
  • розподіляй навантаження. Вмикай найбільш потужні електроприлади по черзі. Особливо це важливо для будинків, які побудовані до 2000 року. Їх внутрішньобудинкові мережі здебільшого не розраховані на високі навантаження;
  • запиши телефон електрика ОСББ або компанії, яка обслуговує твій будинок;     
  • у разі відключення світла через перенавантаження вимкни всі енерговитратні прилади. Якщо  продовжує вибивати світло, необхідно звернутися до електрика. Не намагайся самостійно здійснити ремонт, адже це може бути небезпечно.

Раціональне використання енерговитратних пристроїв допомагає енергетикам відновлювати інфраструктуру та убезпечить твою оселю  від перевантаження та аварійних відключень.

Журналістка: Юлія Варчук

Фото: Canva

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери