ГЛУЗД

Сьогодні, 25 лютого, Збройні сили України повідомили, що в Україні спростили процедуру вступу до територіальної оборони та скасували вікові обмеження.

Що таке тероборона?

Тероборона — це окремі війська у складі Збройних сил. Їхнє основне завдання — захищати місто від ворога.

Усі військовослужбовці гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення відповідно до штатного розпису. Військових забезпечуватимуть безоплатною кваліфікованою медичною допомогою у військово-медичних закладах охорони здоров’я.

Місце роботи, посада і середній заробіток усіх військовослужбовців збережуться на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Крім того, на час дії особливого періоду в разі призову на військову службу виплати пенсії для армійців, які її отримували, не припиняють, а після звільнення зі служби — підлягає обов’язковому перерахунку. Соціальний і правовий захист військовослужбовців, які беруть участь у заходах підготовки та виконанні завдань територіальної оборони, здійснюють згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Військові частини Сил територіальної оборони Збройних сил України функціонуватимуть:

  • у кожній зоні територіальної оборони та додатково в кожному місті, чисельність населення якого перевищує 900 тисяч мешканців, як бригади Сил територіальної оборони ЗСУ;
  • у кожному районі територіальної оборони та додатково в кожному адміністративному центрі області як батальйони Сил територіальної оборони ЗСУ.

Як вступити до Сил тероборони?

Потрібно піти в районний військкомат (нині – центр комплектації та соціальної підтримки) з паспортом та податковим номером та однобічно підписати контракт. 

Наразі уряд України розглядає змогу записатися до лав тероборони через “Дію”. 

Прикріплюємо офіційну інформацію про підтверджену процедуру спрощення:

Наші партнери