Сьогодні, 25 лютого, Збройні сили України повідомили, що в Україні спростили процедуру вступу до територіальної оборони та скасували вікові обмеження.
Що таке тероборона?
Тероборона — це окремі війська у складі Збройних сил. Їхнє основне завдання — захищати місто від ворога.
Усі військовослужбовці гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення відповідно до штатного розпису. Військових забезпечуватимуть безоплатною кваліфікованою медичною допомогою у військово-медичних закладах охорони здоров’я.
Місце роботи, посада і середній заробіток усіх військовослужбовців збережуться на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.
Крім того, на час дії особливого періоду в разі призову на військову службу виплати пенсії для армійців, які її отримували, не припиняють, а після звільнення зі служби — підлягає обов’язковому перерахунку. Соціальний і правовий захист військовослужбовців, які беруть участь у заходах підготовки та виконанні завдань територіальної оборони, здійснюють згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.
Військові частини Сил територіальної оборони Збройних сил України функціонуватимуть:
- у кожній зоні територіальної оборони та додатково в кожному місті, чисельність населення якого перевищує 900 тисяч мешканців, як бригади Сил територіальної оборони ЗСУ;
- у кожному районі територіальної оборони та додатково в кожному адміністративному центрі області як батальйони Сил територіальної оборони ЗСУ.
Як вступити до Сил тероборони?
Потрібно піти в районний військкомат (нині – центр комплектації та соціальної підтримки) з паспортом та податковим номером та однобічно підписати контракт.
Наразі уряд України розглядає змогу записатися до лав тероборони через “Дію”.
Прикріплюємо офіційну інформацію про підтверджену процедуру спрощення: