ГЛУЗД

То був сонячний день з паршивим настроєм. Трохи рятувала фантастична жовта сукня, та цього було замало… “Крута вийде фотосесія”,  —  іронічно подумала я, але діватися було нікуди. Уже про все домовилися з Колею, ну, і завтра День народження, варто починати його робити дивовижним сьогодні… У голові проскочила парочка іронічних фраз, і я неохоче пішла на зустріч з фотографом.

Фотограф: Коля Король

Настрій Колі, на відміну від мого, був неймовірним. А за декілька хвилин спілкування і оцього його “почекай-почекай, отут стій, усміхнися, шикааааарно” я впіймала себе на думці, що його настрій  —  заразна штука.

Годинна фотосесія перетворилася в прогулянку містом до 2 ночі. Неочікувано вийшло дві фотосесії. Зупинити цей порив творчості було неможливо…

Фотограф: Коля Король

А наступного ранку, о 7:00, у свій День народження, я отримала світлини з однієї з найфантастичніших моїх фотосесій. Того дня в нас з’явилося слово фототерапія. І тільки через рік я дізналася, що цей термін вигадала не я. Мабуть, тоді і Коля зрозумів, що його фотосесії — щось більше, бо коли людина бачить своє внутрішнє крізь світлини — це вже терапія. Фототерапія.

Творчий шлях Короля

Біля нашого будинку була фотостудія, я прийшов туди, щоб видрукувати світлини з весілля брата. Мене запитали, чи це я робив фотки. Я відповів, що тільки обробляв (Коля за спеціальністю графічний дизайнер, закінчив виш у Польщі, але займався ще й обробкою світлин — ред.). Власник запропонував мені роботу — і я погодився. Не знаючи мене, він дав ключі від салону, а наступного дня привіз фотоапарат і сказав: “Працюй!”. Я сидів там днями й ночами, розбирався, як що працює.

Фотограф: Андрій Чемерис

Дуже надихала вдячність  клієнтів: коли їм подобається, ти розумієш, що тобі вдається. Перші фотографії я тренувався робити на своїх друзях. Кликав їх у студію, ми пили пиво, і я вчився фотографувати. Зберіг світлини від самісінького початку, там половина мого життя. 

Упродовж 2010-2011 я фотографував у нічному клубі. Потім почали замовляти фотосесії на дні народження, весілля… З’явилося багато знайомств. Це допомогло мені професійно вирости. 

Фототерапія — це не просто зйомка, а передусім терапія

Під час зйомки людина відключається від усього, ні про що не думає.

Фотограф комунікує з нею, бачить її під іншим кутом, тому компліменти органічні. Модель починає зовсім по-іншому поводитися та почуватися. 

Фотограф: Коля Король

Людей, які мають низьку самооцінку, можна витягнути із цього, показавши їх з іншого боку, не так, як вони звикли себе бачити. Щоб досягнути такого результату, до кожного треба знайти відповідний підхід. 

Фотограф може показати тебе зі сторони, так, як ти того не бачиш.

На людину впливають компліменти, це я відчув, коли фотографували мене. Не люблю позувати, але під час фотосесії фотограф мені сказав: “У  тебе такий крутий профіль”. Компліменти від професіонала впливають у 10 разів більше. 

Фотограф має знайти ракурс і подати людину так, щоб сподобалось обом. Якщо мені страшно подобається кадр, то в 90 % випадках його оцінить клієнт. 

Під час фотосесії, яку робили мені, багато навалилось, я був пригнічений, але вона допомогла повністю відволіктися і бути собою. Це може прозвучати дивно, але я фотограф, який не любить фотографуватися, та дуже любить бачити свої світлини, тому розумію клієнтів. Та треба розуміти, що фототерапія — це не просто зйомка, а передусім терапія. Це комунікація, можливо, прогулянка, під час якої вас фотографують. Ви маєте почуватися не як на зйомці, а як у психотерапевта. На фототерапії можна не тільки відкритися, а ще й позбутися баласту.  У процесі фотосесії ви починаєте думати лише про себе. І це нормально.  Ви починаєте спочатку, з любові до себе….

Фотографка: Катя Даниш

Процес фототерапії

Ми зустрічаємося з клієнтом для консультації, обговорюємо всі моменти, я дізнаюся, що людина очікує від зйомки. Фотосесію роблять просто для себе або з  певною метою, перед зйомкою все це треба обговорити. Опісля домовляємось про час та місце і робимо те, що треба. 

За час роботи я зрозумів, що, варто робити фото до та після зйомки. Тоді особливо видно ефект фототерапії. Це і є результат.

Журналістка: Оленка Гелетюк

Авторка основної світлини: Катя Даниш

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери