ГЛУЗД

Коли розпочалося широкомасштабне вторгнення, Євгенія Картушова була на острові Шрі-Ланка. Жінка за фахом психологиня, займається вокалом, особливо оперним, їздить верхи кіньми, а походи в гори і мандри — це частина її життя. Від 24 лютого вона активно волонтерить.  

“Я поїхала в подорож і не знала, коли повернуся. Думала на пів року або рік, бо хотіла побачити Азію, а Шрі-Ланка була першою країною, у якій я мала жити десь місяць. 24 лютого прокинулася, поснідала, випила чаю, сіла читати новини — і дізнаюся про вторгнення.  Одразу шок, і розумію, що я тут нічого не можу зробити. Вийшла прогулятися на схил, добре подумала і зрозуміла, що мені треба повертатися додому”, — розповідає Євгенія.

“Волонтерство — це внутрішній голос”

Євгенія забезпечила 17 автомобілів для українських воїнів. На деякі авто жінка робила збори самостійно, інші допомагала купити і перевезти з-за кордону.  

“На перші автомобілі ми зібрали дуже швидко, тепер збори повільніші, проте я долучаю різні організації, компанії, бізнесменів, знайомих, військові частини. Постійно публікую дописи на своїй фейсбук-сторінці, щоб люди  кидали по 20–30 гривень”. 

Крім автомобілів, Євгенія закуповує для хлопців квадрокоптери, тепловізори, приціли, рації та аптечки. 

“Волонтерство — це внутрішній голос, який не дає спокійно сидіти. 

Я займаюся всім, що просять військові. Від 24 лютого люди так організувалися, що ти знаєш, до кого можна звернутися з певним запитом. Я співпрацюю з Оленою Колесник, Веронікою Дичковською та Євгеном Казаковим. Утворилася така собі мережа волонтерів, які між собою комунікують, і це набагато спрощує нашу роботу”. 

“Даю собі паузу, видихаю, збираюся з думками”

Тепер Євгенія збирає на автомобіль для 112 бригади. 

“Збори самі обирають мене. Нещодавно командир попросив  купити їм авто, адже їхні три машини знищено, залишилася одна, що ледь пересувається, ще й уся дірява. Питання машини дуже критичне. 

До мене звертається не багато людей, тому я живу спокійно. Завжди прошу дати контакти командира, щоб перевірити інформацію і уточнити про запит”. 

У Євгенії не раз опускалися руки, але вона швидко зчитує цей стан. 

“Розумію, що мені потрібно зупинитися і зрозуміти, чому це відбувається. Даю собі паузу, видихаю, збираюся з думками і дивлюся, чого мені не вистачає. Шукаю свій ресурс у вірі в нашу перемогу, в історіях людей”. 

“Переосмислюю своє життя і бажання”

“Від 24 лютого моє життя дуже змінилося. Я все переосмислила. Останні два роки йшла до того, чого прагнула, — бути хорошою фахівчинею, добре заробляти і подорожувати світом — і не помітила, що мої бажання змінилися, а війна струсонула й дала подумати, чого я дійсно хочу. Ще війна дуже почистила людей довколо мене, одразу стало зрозуміло, для кого важлива. А цінність тих, хто зі мною залишився, значно зросла. Тепер я переосмислюю своє життя і бажання”. 

Євгенія дуже любить подорожувати і навіть зараз не обмежує себе в цьому. Кілька днів тому їхала по роботі в Київ і вирішила скласти маршрут через Бакоту та Хмельницький, щоб зупинитися там і там. 

“У нас неймовірно красива країна, якою після війни точно потрібно подорожувати, але можна це робити і зараз в умовно безпечних місцях, навіть недалеко від свого дому. 

Мої улюблені міста — це Київ, Івано-Франківськ та Ужгород. А ще в нас красиві гори, каньйони, пустелі, солоні джерела”. 

“Не допомогли вчасно” 

“Волонтерити та донатити потрібно доти, доки не переможемо. Кожна некинута гривня відтягує нашу перемогу. Військові нас захищають, а ми маємо їх підтримувати. Хлопці дуже часто воюють без навушників, у них лопають барабанні перетинки, вони приїздять додому без слуху, а навушники — це така річ, якою ми можемо їх забезпечити. Це наші воїни, вони повернуться додому, і нам буде дискомфортно, коли знатимемо, що не допомогли вчасно. Я куплю навушники, щоб забезпечити їм нормальну роботу і щоб вони, коли повернуться, чули своїх дітей. Або ж їм потрібен приціл, щоб знищити ворога. Треба донатити, щоб нам самим було спокійніше”.

“Перше, що зроблю, коли ми виграємо, — подумки подякую собі і всім, хто не здався, а тоді будемо святкувати перемогу з волонтерами та військовими, можливо, поїздимо містами України одне до одного в гості”.

Також Євгенія організовує акцію “1 гривня для ЗСУ”, щоб зібрати мільйон гривень на 4 пікапи для військових.

Журналістка: Юлія Варчук

Фото: архів героїні

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери