ГЛУЗД

Ользі Цюрак 19, а вона вже знайшла своє покликання та роботу мрії, яку гідно оцінили інші. Дівчина з Надвірнянського району, цього року закінчила Косівський фаховий коледж прикладного та декоративного мистецтва. На захист диплома вона виготовила подушки-іграшки за мотивами картин Марії Примаченко, які розлетілися мережею й подарували дівчині популярність. 

“Мені завжди подобалося створювати щось своїми руками. Першим моїм виробом був гаманець. Я зробила його в 4 класі, на гуртку Будинку творчості в Надвірній. Ще змалечку ходила в художню школу, там і дізналася про Косівський фаховий коледж, куди пішла навчатися. Правду кажучи, я ризикнула, бо не знала, чи мені так сильно сподобається працювати зі шкірою. Протягом навчання зрозуміла, що це моє і я готова цим займатися до кінця життя”. 

Коли Ольга обирала тему для дипломної роботи, то знала, що це має бути щось для декору.

“Я хотіла зробити щось таке, що зацікавило б дітей. Коли проходила практику, то пробувала виготовляти подушку-іграшку у вигляді бичка. Спочатку думала над образами з казок, але мені підказали звернути увагу на картини Марії Примаченко. У час, коли її роботи могли бути втраченими назавжди, особливо важливо зберегти їх. Мене зацікавили її фантастичні звірі”. 

У майбутньому за основу своїх виробів Ольга планує брати і твори інших художників, не лише українських, а й всесвітньо відомих, таких як Фріда Кало та Ван Гог. 

“Мені подобаються їхні роботи. Так, вони дуже популярні, але саме тому  хочеться показати їх по-іншому, щоб люди не забували про мистецтво навіть у буденності”. 

“Не очікувала такого фурору”

Ольга розповідає, що за місяць може створити дві іграшки-подушки. 

“Я не маю змоги вдома виготовляти свої роботи, працюю в коледжі, проте думаю над тим, щоб придбати швейну машинку і створити власний куточок”. 

Для виготовлення подушок-іграшок Ольга використовує різні техніки:  ажурне вирізання, аплікацію, набивання металу, ручну та машинну вишивку.

“Я в процесі створення нових подушок-іграшок за мотивами творчості Примаченко, адже маю дуже багато замовлень на ці вироби. Навіть не очікувала такого фурору. Чула стереотип, що мистецтво зараз не в моді, але це не так: є багато людей, які цінують його та готові купити вироби попри ціну”.  

Роботи Ольги коштують від 4 тисяч гривень, а замовлення розписано до Нового року. 

Крім подушок-іграшок Ольга робить сумки, футляри, гаманці,  обкладинки. 

«Я, напевно, з тих людей, про яких приказка “Чоботар без чобіт”.  Для себе чомусь немає бажання створювати, але люблю для когось. Сама робота приносить мені задоволення, а не думки про заробіток». 

“Це найбільше бажання”

Далі дівчина планує вступати в Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва.

“Хочу продовжувати навчатися цього ремесла і, можливо, у майбутньому створю щось своє або відкрию власну справу. Проте передусім, як і кожен українець та українка, хочу, щоб закінчилася війна”. 

Журналістка: Юля Варчук

Фото: Архів героїні

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери