ГЛУЗД

Стан шкіри – відображення вашої любові до себе.

Тоналкою, виявляється, не так вже і шкідливо користуватися, а корегувати дефекти обличчя –  реально.

На зморшки теж є управа.

Як доглядати за шкірою, уникнути проблем з нею та зберегти молодість? Як обрати свого дерматолога?

Це і не тільки нам розповіла лікар-косметолог та дерматолог Христина Грицьків, яка у цій сфері працює майже 10 років та знає, як допомогти, у якому  стані ваша шкіра не була б.

Тож приготуйтеся порвати свої стереотипи та дізнатися дещо цінне.

– Як ти стала лікарем-дерматологом і косметологом?

Вчилася в Івано-Франківському національному медичному університеті, хотіла бути лікарем, але яким саме, визначилася тільки тоді, коли почала вивчати дерматологію. Зрозуміла – це саме те, що мені подобається.

Як і в  багатьох, були проблеми зі шкірою, і я поставила собі ціль – вилікувати та привести шкіру в порядок.

Уже 10 років я працюю лікарем-дерматологом і розумію, що це приносить мені задоволення. Подобається допомагати людям ставати здоровішими та красивішими.

Крім практики лікаря-косметолога, працюю дерматологом у відділі переливання крові ЦРЛ.

-Чим відрізняється лікар-дерматокосметолог від  косметолога?

Для того, щоб надавати кваліфіковану допомогу і не нашкодити здоров’ю пацієнтів, лікар-косметолог повинен мати вищу медичну освіту та досвід. Важливо постійно підвищувати свій рівень кваліфікації для удосконалення професійних навичок.

Я люблю читати і вивчати спеціалізовану літературу, профі у цьому зарубіжні автори – на українському книжковому ринку, на жаль, з цим сумно. Багато часу  присвячую семінарам, курсам, конгресам. Варто завжди тримати руку на пульсі подій та новинок.

Часто до мене звертаються молоді люди із проблемною шкірою, і тут мені допомагають мої дерматологічні знання та досвід. Пацієнта потрібно оглянути, проконсультувати, вирішити, які аналізи треба здати, до якого ще спеціаліста звернутися. Лікування має бути комплексним і цілісним. Тільки із таким підходом можна вилікувати проблемну шкіру.

– Ти маєш медичну ліцензію?

– Звичайно. Як лікар, я не можу без неї працювати.

–  Що у роботі тобі подобається найбільше?

Люблю працювати із проблемною шкірою та проводити ін’єкційні процедури — робити людей красивішими (ін’єкції ботулотоксину, гіалуронової кислоти…)

   Чим складніший  стан шкіри у пацієнта, тим цікавіше з ним працювати. Це для мене як ребус, який потребує знань, часу, досвіду і вміння скласти все правильно. Оздоровлення пацієнта – це спільна і дуже кропітка праця. Завжди роблю фото до, проміжну фотографію під час терапії та кінцеву – так ми разом оцінюємо результат.

  Пацієнти із проблемною шкірою не обходяться одним відвідуванням лікаря-косметолога, зазвичай потрібний комплексний підхід до лікування та корекції, курс процедур.

–  Як запобігти людині проблем із шкірою?

–  Насамперед – полюбити себе, і тут не мають значення стать та вік.

Людина, яка любить себе, ніколи не буде користуватися чим попало і випробовувати на собі сумнівні методи лікування, а також чекати, що висип пройде сам по собі.  

Дуже важливу роль відіграє правильне, здорове харчування: уникати фаст-фудів, трансжирів, солодкого, мучного, надмірного вживання молочних продуктів. Важливо дотримуватись питтєвого режиму: 30-40 мл на 1 кг маси тіла впродовж дня. Пити воду потрібно  часто, невеликими дозами.

Важливим фактором розвитку захворювання(акне) є гормональний фон пацієнта. Тому я часто направляю на лабораторні дослідження для визначення рівня певних гормонів.

Ну і, звісно, не останнє місце займає  правильний догляд за шкірою обличчя: вмивання, тонізація і крем згідно із типом та станом шкіри, сезону.

– Чи звертаються до тебе люди, щоб запобігти старінню шкіри?

– Звичайно. Моя сфера – це збереження  та підтримання якісної молодості. Старіти – це нормальний фізіологічний процес. Зморшок не треба боятися чи встидатися , бо це результат наших емоцій, але оскільки  вони бувають різними, то я допомагаю їх відкоректувати. Треба вміти і дозволити собі старіти красиво.

Якщо людину пригнічують її зморшки, то ми їх підкориговуємо. При таких процедурах я стараюся зберегти міміку, щоб не було ефекту маски.

Важливо, щоб душевний вік людини відповідав її зовнішності.

– Бувають випадки, коли на шкірі з’являються пігментні плями. Я спостерігала це у жінок після родів. Пігменти – це на все життя, чи із цим можна щось зробити? І чому вони з’являються?

– Пігментація може бути не тільки після родів, а й після прийняття медикаментозних препаратів, ігнорування сонцезахисних засобів. Пігментація  виникає і внаслідок перенесених деяких шкірних захворювань. Гіперпігментація піддається лікуванню та корекції, але це не швидкий процес. Переважно використовую у своїй практиці мезотерапію та хімічні пілінги, завдяки цим процедурам ми отримуємо стійкий результат. Але обов’язково потрібно використовувати для профілактики сонцезахисні креми з високим рівнем spf.

– Які люди найчастіше звертаються до тебе за допомогою?

– Зазвичай це люди до 35-ти років, бувають і старші. В основному жінки. Є чоловіки,  але їх значно менше. Серед тих, які приходять, 90% приводять дружини, інших – мами.

Думаю, це пов’язано з нашим менталітетом. Чоловіки самостійно не звертаються до косметолога, бо вважають, що це чисто жіноча справа. Було б добре, щоб люди доглядали за собою незалежно від статі.

– Якщо пролікувати шкіру і вести здоровий спосіб життя, то проблемна шкіра стає нормальною, чи для цього потрібно ще щось?

– Ця проблема зникає при певних умовах. Треба дотримуватися правильного догляду за шкірою, здорового харчування і вести здоровий спосіб життя. Стреси, шкідливі звички харчування, кількість сну – все це має вплив на наш організм і на стан шкіри. Я можу пролікувати – шкіра стане кращою, але наскільки цього вистачить, залежить від людини.

– Якими засобами по догляду за шкірою ти порадиш користуватися?

– Ці засоби повинні вирішувати проблеми, які має ваша шкіра (якщо вона їх має), потрібно врахувати тип шкіри, пору року. І найважливіше – це якість косметики.

Кожен самостійно обирає, що йому підходить. Особисто я користуюся своєю професійною косметикою і, відповідно, беру на себе відповідальність за неї. Не можу рекомендувати те, що продається в магазинах і мас-маркетах, бо не користуюся цим. Найкраще – це професійний догляд.

В основному, серед засобів, які я застосовую у своїй професійній діяльності – це засоби для проблемної шкіри та догляду за віковою шкірою. Надаю перевагу таким фірмам як “GIGI”(Ізраїль) Janssen(Німеччина) institut esthederm (Франція), моїм фаворитом є  Medik8(Великобританія). Я завжди у пошуках чогось нового та ефективного.

-Як швидко, дотримуючись всіх твоїх порад, людина може вилікувати шкіру?

-Кожна людина індивідуальна: це залежить від стану шкіри, з яким звернувся пацієнт, скільки часу хворіє. Також кожна людина по-різному реагує на ті чи інші процедури, препарати. Комусь підходить одне, а іншому це може тільки загострити ситуацію. Тому тут все дуже індивідуально.

Не обіцяю, що за 2 місяці ви будете красунею (красенем). Стараємося якнайшвидше. Буває, що лікування триває місяць-два, до півроку, інколи ще довше.

– Знаю, що частина проблемної шкіри – це результат так званого підшкірного кліща. Як він з’являється та які його ознаки?

– Підшкірний кліщ, або як його ще  називають демодекс, живе на поверхні шкіри кожної людини. Проявлятися у вигляді висипань, він може під дією певних чинників: зниження захисних сил організму, неправильного харчування, проблемами з шлунково-кишковим трактом, використання неякісної або протермінованої косметики… Зустрічала у своїй практиці демодекс після послуг візажистів, тому рекомендую завжди звертати увагу на чистоту пензликів, спонжиків. Не соромитись запитати, як і чим візажист обробляє їх.

Проявляється кліщ почервонінням шкіри, на фоні якої з’являються гнійні висипання, свербіж, можлива підвищена сухість в ділянці ураження, свербіж повік та випадіння вій.

– Як часто треба мити, приводити до ладу, спонжики для нанесення макіяжу у домашніх умовах?

– Їх треба мити після кожного нанесення макіяжу на шкіру. Робити це  антисептиком, або милом, висушити, і важливо зберігати спонжик не у ванній. У вологому і теплому середовищі розмножуються бактерії.

-З якою періодичністю ти стерилізуєш інструменти?

-Використовую все одноразове, металічні інструменти, а також насадки для дермабразії проходять дезінфекцію та стерилізаційну обробку.

Пензлики після кожної процедури миються миючим засобом, замочуються у дезрозчині на 10-20 хв, там нейтралізуються всі бактерії,  очищаються від дезрозчину, висушуються, потім зберігаються у крафт-пакетах. Для кожного пацієнта окремий набір пензликів.

– За якими критеріями ти порадиш обирати тональний крем? Багато хто каже, що тональний негативно впливає на стан шкіри, це правда?

– У користуванні тональним кремом немає нічого поганого. Просто обирати його потрібно з розумом. По-перше, треба зважати на тип шкіри, пору року, коли ми його використовуємо (для зими – більш щільний , для літа – легкої консистенції). Рекомендую звертати увагу на наявність у кремі spf фактора. І також не забувати про кінцеві терміни використання. Категорично не рекомендую використовувати протерміновані засоби.

Якщо це не урочиста подія, а повсякденний макіяж, можна використовувати вв-креми, або кавер-креми.

І ще, дуже важливий момент: найкраще користуватися тональними з дозатором, або у тюбику, так є менша ймовірність розмноження мікробів.

– Який догляд за шкірою ти порекомендуєш у зимовий період?

– Взимку добре користуватися живильними кремами зі щільною структурою, захищати шкіру від вітру, холоду і морозу, не забувати про відновлюючі та заспокійливі маски та процедури.

Людям із надмірно чутливою шкірою рекомендую користуватися колд‑кремом.

– Коли людині варто звернутися за консультацією до спеціаліста?

– Якщо на шкірі з’явилась висипка, почервоніння, сухість, дискомфорт- завжди рада проконсультувати і допомогти.

  Такі речі важливо робити вчасно та незалежно від віку. Якщо не провести лікування та корекцію догляду, згодом  можуть з’являтися плями та рубці, а із ними боротися вже куди важче.

Шкіра – це повноцінний орган, така ж частинка нашого організму, як серце, легені…. Тому, коли вона хворіє (акне, демодекс, дерматит..), не потрібно проводити самолікування, треба звернутися за кваліфікованою допомогою.

– А як щодо ботоксу, гіалуронової кислоти? Ти проводиш ці процедури, і чи є вони безпечними?

-Процедура із введеням ботулотоксину допомагає зменшити кількість мімічних зморшок в ділянці чола, міжбрівної ділянки, гусячих лапок. Процедура швидка, безпечна (якщо в людини немає протипоказань до цієї процедури) і майже не болюча. Гіалуронова кислота допомагає людям ставати красивішими, підкорегувати певні недоліки: можна збільшити  об’єм губ, усунути асиметрію підборіддя, підрівняти носик, зробити виразнішими скули.

– Кому не можна проводити ін’єкційні процедури?

– Пацієнтам до 18-ти років, вагітним, годуючим матерям, пацієнтам, які мають запальні елементи в ділянках ін’єкцій, людям, які мають схильність до утворення рубців, пацієнтам, які мають автоімунні захворювання (цукровий діабет, наприклад).

– Як знайти свого косметолога?

– Потрібно звернути увагу на освіту спеціаліста  та досвід роботи. Можна попросити фото до та після лікування, почитати відгуки.

Важлива якість косметики, з якою працює лікар, вона має бути професійною (не мас-маркет, не аптечна косметика).

Звернути увагу на те, з якими інструментами працює ваш лікар-косметолог. Якщо багаторазові інструменти – простежити, чи проводиться дезінфекція та їх стерилізація, якщо одноразові, то чи змінює їх лікар після кожного пацієнта.

Якщо проводяться ін’єкційні процедури, дізнатись, чи дані препарати сертифіковані, просити лікаря про фото до та після процедури.

Своєму спеціалісту пацієнт має довіряти та під час спілкування почуватися комфортно.

Звернутися за консультацією до Христини Грицьків можна за адресою: м. Коломия, вул. Січових Стрільців 33, або за номером: 0967814159

Журналістка: Оленка Гелетюк

Фото: Оксана Санагурська

 

 

Наші партнери