ГЛУЗД

Нещодавно в Києві проходив ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.  Школярі, учні 11-го класу, представляли Коломию і привезли додому призові місця. Команада Глузду дізналася детальніше про насичені будні, підготовку до конкурсу та вражаючі плани на майбутнє переможців.

Мала академія наук України (далі МАН) – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.  Щоб взяти участь у ІІІ етапі конкурсу, який відбувався у Києві, учасники проходили ще один відбір у регіональних центрах. Конкурс у столиці складався з двох етапів: контрольної роботи і захисту наукової роботи. Передувала цьому заочна оцінка науково-пошукової роботи, над якою працювали учасники.

Цього року було 1200 учасників, і серед них аж двоє коломиян: Олексій Музичук, який зайняв друге місце, та Катя Венц, яка здобула третє місце.

Катерина Венц – учениця 11-го класу. Дівчина веде активний спосіб життя: володіє англійською, є учасницею та співзасновницею ГО “Kolomiya Debate Union” і відвідує додаткові заняття зі шкільних предметів.

Катя розповідає, що завжди хотіла чогось більшого і впевнено працювала над собою. Тому і перевелась із сільської школи до гімназії:

«Мені завжди було складно вливатись у компанії, в яких основні цілі – подвіжувати. Я ніколи ще не була в нічному клубі. Не дуже цим пишаюсь, але я ні про що не жалію. Краще виділю час на щось корисне. Коли тільки перевелася у Коломию, то не мала чим зайнятись. Чудова річ – волонтерство! Добре, що існують у світі такі можливості, вони допомагають людям знайти себе. Спочатку волонтерство, потім громадська діяльність, тепер проектна».

Саме проектна діяльність привела Катю до МАНу. Наукова робота дівчини була на соціальну тематику, і мала вона назву «Стиль життя учнівської молоді в суспільстві без довіри». Науковим керівником була вчителька з зарубіжної літератури, яка є кандидатом психологічних наук, – Вікторія Дмитрівна Гриджук. Допомагала також класна керівниця Ірина Степанівна Боледзюк. Катя ділиться, що після спілкування з окремими учасниками не розуміє, чому так недооцінюють молодь України:

«Моментами здавалось, що мене вдарило током. Це такі  цікаві люди, вони дуже розумні і сильні. Якщо я останній рік приділяла час проектній діяльності, то ці люди просто всім своїм єством спрямовані у свою наукову діяльність. Я зрозуміла, що в Україні є підґрунтя для розвитку».

Цього року школярка планує здавати ЗНО, але вступати не планує – бере паузу, оскільки ще не визначилась, чим хоче займатись.

Олексій Музичук був другим представником Коломиї на конкурсі. Хлопець більшість часу приділяє науці та розвитку, був учасником багатьох олімпіад і нейроконкурсу,  а влітку він відвідує ММА-секцію. Особливу увагу приділяє додатковим заняттям з біології.

Олексій давно визначився з професією  і мріє стати лікарем, планує вступати на факультет пластичної хірургії. Свій проект хлопець готував 2 роки у зв`язку з вибором теми: «Дослідження вмісту нітратів у овочевих продуктах різносезонного врожаю та їх вплив на організм».  Керівником Олексія була вчителька біології Світлана Олександрівна Бонарєва.

Хлопець каже, що симпатію до науки йому привили вчителі, бо всяко заохочували навчатись. А пізніше все само закрутилось. Олексію дуже подобався процес підготовки і різні досліди,  але не обійшлось і без труднощів.

«Коли в тебе багато олімпіад, додаткове, підготовка до ЗНО, то інколи просто морально не витримуєш. Морально важко, але я все обдумав – і ось результат», – ділиться випускник.

Учні повернулись дуже зарядженими, вони готові рухатись далі і усердно рекомендують всім школярам обов’язково себе займати чимось цікавим та корисним, зокрема науковою діяльністю. Кажуть, що зараз є дуже багато можливостей і ними просто не можна не скористатись.

Наші партнери