ГЛУЗД

Вони мають різні сфери зайнятості, але вже рік біжать в одному напрямку. Коломийське об’єднання Runday відсвяткувало свою першу річницю. Локація святкування була незмінною – міське озеро.

На біговій дистанції стоять люди різного віку, які дають “п’ять” кожному учаснику. Це заставляє бігуна усміхнутися і продовжити свій рух. У них від одного дотику долоні звідкись з’являється сила, збоку воно здається дивним і надихаючим водночас.

 Мінімальна відстань, яку пробігли всі охочі на річницю Runday, становила 5 км. Кожен із учасників, хто брав участь у забігу, мав свій порядковий номер, під час святкування відбулася лотерея, де кожен, хто біг, за  своїм порядковим номером мали можливість отримати приз. Захід відвідало близько ста людей, сімдесят з яких взяли участь у забігу. Найстаршому учаснику 70 років, наймолодшим – 5.

Усі присутні на річниці, незалежно від того, брали вони участь в забігу чи ні, отримали зелені медальки – пряники, де глазур’ю було написано “1 Runday”. Їстівних медальок виготовили 150 штук, дівчата-рандеївки пекли їх ще з четверга.

“Коли я привіз Runday у Коломию, то мав на меті показати людям, що біг це не тільки спортивне явище, де треба щосили бігти та показувати результати. Біг може бути фановим. Основною ідеєю було донеси до людей, що це не просто змагання, а й один із видів відпочинку”, – ділиться Назар Качурак, , який рівно рік тому відкрив у Коломиї локацію Runday.

Офіційно відкрили рандеївську Коломию 5 травня 2018 року. Наше місто стало першим провінційним, яке долучилося до всеукраїнського Runday. Ми всього на 2 хвилини випередили Краматорськ, де цього ж дня теж відкривали локацію.

Назар зізнається, що зробили це навмисно, щоб таки бути першими.

Ми запитали найактивніших рандеївців, яка сила заважає їм спати суботніми ранками?

“Вперше я прийшов на Runday 26 травня 2018, тоді відбувався забіг рівності. В той час я переїжджав жити у Коломию і шукав цікаву компанію.

Зараз я бігаю, бо це корисно. Runday – це своя тусовка, коло однодумців. Можна бігати самому, але гуртом цікавіше”, – рандеївець Назар Яремчук.

Максимальна дистанція Назара – 21 км.

“Почуваюся краще, коли побігаю.

Ціль бігу ще й у тому, щоб поширювати здоровий активний спосіб життя, який позитивно впливає не тільки на фізіологію, а ще й на ментальність.

Коли я бігаю на самоті, то це той час, коли я можу побути наодинці з самим собою. Тоді приходять хороші думки, вирішення питань, над якими я довго ламав голову.

Беру активну участь у житті Runday, щоб показати молоді і не тільки, що є альтернатива негативним звичкам”, – співзасновник ГО “Kolomyia Running Club” Андрій Сочка.

Максимальна дистанція Андрія – 42 км.

Оксана Вишиванюк вперше прийшла на локацію теж 26 травня. І ось уже майже рік, як вона не пропустила жодної суботи. Ще рік тому жінка не могла подумати, що випікатиме смаколики на річницю Runday:

“Перед тим, як прийти сюди вперше, вагалася, не знала, чи я зможу. Такі відчуття, напевно, мають зараз всі ті, хто прийшов сьогодні вперше. Але після того першого забігу я не пропустила жодної суботи. Затягнуло і понесло (сміється). Ми з дітьми їздили до Львова відпочивати, то я  прийшла бігати на львівську локацію Runday ”.

У Оксани максимальна дистанція становить 28 км. Жінка активно займається спортом:

“Понеділок, середа, п’ятниця – зранку бігаю. Після роботи – басейн. Вівторок і четвер – вранці фітнес, увечері бігаю. У суботу вранці забіг Runday, вранці у неділю – з біговим клубом”.

За рік діяльності рандеївці стали не просто командою людей, яких об’єднує біг, вони утворили громадську організацію“Kolomyia Running Club” і тепер бігають ще й вечорами щовівторка та щочетверга і недільними ранками. Участь у цих забігах бере близько 20 людей. Клуб створили для того, щоб мати можливість в майбутньому організовувати різноманітні бігові заходи. Коломийський біговий клуб уже має свій прапор та брендовані футболки.

Завершилося святкування тортом із великою фотографією рандейнутих коломиян (це не образа, рандеївці себе так називають).

“Runday дав нам можливість за рік згуртувати бігову команду, з якою можна організовувати не тільки Runday-забіги, а й інші події. З командою цих людей можна відвідувати марафони у різних містах”, – каже Назар Качурак.

Журналістка: Оленка Гелетюк

Фото: Людмилка Калин

 

Наші партнери