ГЛУЗД

Син Любові Масевич народився із синдромом Дауна. Тепер Роману 42 роки і, за словами мами, він усе життя вчить її, як вона має навчити жити його. Маючи такий досвід, бачачи, як працюють з такими дітьми різні організації в Україні, 15 років тому жінка вирішила створити в Коломиї фонд з підтримки людей з інвалідністю Крокус”. 

Чому “Крокус”?

З назвою організації Любов довго не думала.

“Перше значення походить від квітки, що символізує два життя: вона цвіте навесні, і ми вважаємо, що це символізує життя, яке батьки подарували цим дітям. 
Крокус цвіте ще й восени, і це життя, яке їм дарує суспільство, громада та оточення”,  —  каже Любов Масевич.

Також “Крокус” звучить як крок у світ. Від народження ці кроки не легкі, але якщо над ними працювати й давати цим дітям розвиток, увагу, можливості, любов, то вони розвиваються і живуть.

Заснувати організацію Любові допомагала родина: син, дочка та дві племінниці. Спільними зусиллями вони змогли дати “Крокусу” життя. Керівниця згадує, як на початку роботи було зареєстровано тільки 3 сім’ї, а тепер організація працює зі 114 дітьми віком від 1 до 54 років та їхніми сім’ями.  За словами Любові, фонд не має підтримки держави, бо, згідно із законодавством, благодійні організації працюють самі на себе. Тому надія на волонтерів, батьків дітей та небайдужих людей, які готові допомогти.

Життя  з “Крокусом”

 В організації є різні діти: із синдромом Дауна, аутизмом і просто із заниженим інтелектом. Ці люди живуть у своїх сім’ях, у “Крокус” приходять  тільки на навчання та заходи.

 Фонд має різні програми: 

  • “Батьки для батьків”  — підтримка одне одного, обмін досвідом.
  • “Іпотерапія”  —  катання дітей на конях.
  • “Арттерапія”  —  малювання, вироби з воску.
  • “Розважальне навчання”  — різні ігри, зокрема настільні.
  • “Світло Рампи”  —  театри, музеї, концерти та бібліотеки. 

Також Любов Масевич розповіла, що діти мають кухню-тренажер, де вчаться готувати їжу, сервірувати стіл, потім споживають те, що приготували й миють за собою посуд —  це навички самообслуговування. Ще мають пральну машину та прасувальну дошку, так учаться доглядати за своїм одягом.

Також батьки та волонтери створили у фонді власний театр. Професійного режисера немає, сценки та декорації створюють батьки. Деякі вистави представляють на конкурсах. Так отримали нагороду в конкурсі “Червоноград скликає друзів” з музичною композицією “Пан Маркіянчик”. 

“Інклюзивне навчання у Коломиї”

Любов Масевич каже, що покликання її організації — впроваджувати інклюзивне навчання в Коломиї. Спочатку було складно отримати на нього дозвіл, адже люди не розуміли, як воно допоможе розвиватися цим дітям. Любов багато разів проводила семінари, тоді й створили в Коломийській гімназії № 10 один інклюзивний клас, де займаються з дітьми. 

За словами Любові, мета благодійної організації “Крокус” —  поліпшити якість життя людей з інвалідністю, які мають інтелектуальні порушення і психічні розлади, —  щоб про них говорили та дбали, а держава не забувала. 

Журналістка: Ліліана Слободян

Фото: Архів благодійної організації “Крокус”

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери