Щодня українською починає розмовляти все більше людей. Вона починає цікавити не тільки громадян України, а й представників інших країн: багато хто намагається правильно вимовити те кодове слово та вивчити декілька фраз солов’їною. Українська мова в тренді.
“Підтримка української мови як державної сягнула максимального рівня за всі роки Незалежності. Все більше громадян України спілкуються українською, створюють мовні курси, співають пісень, популяризують нашу культуру, сприяють поширенню української мови у світі, сприяють задоволенню мовних потреб закордонних українців і тих, хто тимчасово перебуває за межами нашої держави”, — зазначає Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Раніше мовний омбудсмен закликав заклади освіти України підтримати ініціативу провідних університетів країни та організувати безкоштовні курси з вивчення української мови для тимчасово переселених осіб:
“Закликаю заклади освіти країни доєднатися до цієї та інших гуманітарних ініціатив на підтримку внутрішньо переміщених осіб. Мова — зброя. Переможемо разом!”
На сайті Уповноваженого із захисту державної мови можна знайти добірку курсів та розмовних клубів для вивчення чи вдосконалення української в різних областях країни, також є перелік онлайн-занять, які започаткували різні заклади й організації. 12 травня онлайн-заняття розпочнуться в розмовному клубі, який організовує кафедра філології Українського католицького університету. Щоб долучитися, потрібно зареєструватися або написати на пошту: o_synchak@ucu.edu.ua. Докладніше тут.
Для тих, хто нарешті наважився перейти на українську, Уповноважений із захисту державної мови пропонує такі рекомендації:
- спілкуйтеся українською з рідними, друзями та навіть незнайомцями;
- оточіть себе українською всюди — читайте книги, дивіться фільми, слухайте музику;
- спілкуйтеся з носіями української, щоб вивчати нові слова та практикувати вимову, читайте історії людей, яким це вже вдалося;
- завжди говоріть українською в магазині, таксі, кав’ярні, вимагаючи дотримання вашого права на отримання інформації та послуг державною мовою;
- увімкніть українську на всіх електронних пристроях та в налаштуваннях програм, дописуйте українською в соцмережах;
- користуйтесь українськомовними версіями сайтів, шукайте українською в пошукових системах;
- заведіть нотатник для нових цікавих слів, фразеологізмів, крилатих висловів.
“Не бійтесь говорити, не бійтесь помилятись, не бійтесь заглядати у словник! Нашу мову століттями забороняли, паплюжили, знецінювали… Наслідки російщення ми долаємо і досі. Та сьогодні той час, коли кожен має запитати себе: хто я? Поважати Україну та бути українцем — спілкуватися рідною мовою. Пам’ятаймо, там де є українська мова — у ворога немає жодних шансів”, — наголосив Тарас Кремінь.
Журналістка: Каміла Чернєцова
Дизайн: Ірина Блаженко
А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у: