ГЛУЗД

Нещодавно ми розповідали тобі історію проєкту “МИ”, команда якого знімає повнометражний документальний фільм про ковід. Її завдання — зберегти документальні свідчення доби пандемії у всій повноті та багатоголосності.  Завтра, 17 жовтня, у Львові відбудеться показ відеоматеріалів. Вхід вільний, але потрібно зареєструватися.

Тут уривки з трьох пандемічних історій.

МИ: пандемічний рейв / WE: pandemic rave

“Щоб потрапити на рейв, потрібно спуститись у підвальне приміщення. Біля входу стоїть стіл, там команда організаторів продає квитки й контролює, хто заходить. Вечірки довго не починали, здається, на добру годину, — люди довго підтягувались”,  — так розпочинає розповідь Люда Баталова, співавторка проєкту “МИ”, якій вдалося побувати на андеграундній вечірці під час чергового локдауну. 

Молодь стікається на рейв раз на тиждень, знаходячи анонс події в телеграм-каналах. Попри ризик підхопити хворобу, усі учасники почуваються в безпеці. 

“Відчувається єдність усіх і самотність кожного окремо. Зовні свобода разом з великою відповідальністю. Тут же діють лише правила рейву. Тут ти красивий, бо тебе приймають різним”,  —  розповідає Люда про побачене.

МИ: безпритульні / WE: homeless

“На роздачу приходить багато людей. Вони, як нічні метелики, які злітаються на світло лампи. Волонтери кажуть, що бездомних стало більше. Раніше готували для 100 людей, тепер, під час карантину,  потрібно для 200.  Я бачу в черзі людей, які дійсно живуть на вулиці, вони в кількох куртках і штанах”, — розповідає Люда Баталова.

Вона разом із Сашком Брамою приходить на зйомки репортажу “Безпритульні”. Поряд із цими людьми помічає бабусь і дідусів, які точно мають дім: 

“Якщо підійти до них, то вони кажуть, що беруть їжу не собі, а комусь там, кому дуже потрібно, а потім кажуть, що в їхній хаті дуже холодно, немає світла і газу, їх вимкнули, бо вони зі своєї пенсії не змогли оплатити комунальні послуги”.

Одна з тем, над якою працювала команда,  —  життя безпритульних в умовах пандемії. 

МИ: антивакцинатори / WE: anti-vaccines

Репортаж “Антивакцинатори” Сашко Брама з Марією Ясінською знімали під час масових акцій протесту проти карантинних обмежень та вакцинації, які відбувалися в Україні та Німеччині влітку цього року.

“Ми проробили шлях з Києва до Берліна разом з нашим героєм — лідером українського руху Stop fake Pandemic Сергієм Мікітеном — і спостерігали, як відбувається міжнародна консолідація прихильників антивакцинації. Фактично ми зняли travel movie, задокументували подорож, під час якої досліджували український антивакцинаційний рух. Ми намагалися уникати стереотипів та міфів, які вже формуються навколо цього явища в Україні”,  —  зазначає Марія.

Сашко доповнює: “У Німеччині на акцію 1 серпня вийшли десятки тисяч людей, близько 600 мітингувальників затримали, зокрема журналістів”.

Уже завтра, 17 жовтня, у Львівському театрі Лесі Українки відбудеться презентація циклу репортажів.

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у телеграмі чи вайбері.

Наші партнери