ГЛУЗД

Небайдужі активісти зрушили процес декомунізації Площі Героїв. Уже сьогодні комунальні служби демонтували пам’ятник.

“Толку з цього, якщо це все в поганому стані. Це пам’ятник радянським воїнам, але не героям, не тим, хто воював. На цій площі не було ні одного поховання. Всі, чиї прізвища та імена написано на цих постаментах, загинули після 50 року від рук воїнів УПА. Питання цих героїв спірне. Герої — це ті, хто воював в УПА. Якщо пішли воювати на стороні окупанта, то які вони герої? В мене дідо був з Новгорода, його сюди прислали в рядах радянської армії нищити тут українців. То який він герой? Ця політика була спрямована на знищення українців. Це спірне питання, тому на якомусь етапі вирішили його не чіпати, але цієї символіки тут не потрібно. У нас іде війна, маємо таких героїв, як Січові Стрільці, воїни УПА, герої сьогодення. Для них потрібно робити такі місця. Буде реконструкція, в якій згадають Першу і Другу світову війну”, — каже Андрій Спіров, голова Івано-Франківського регіонального осередку “Брати по зброї”.

Акцію відвідала голова волонтерської ради Коломийщини та керівниця центру допомоги учасникам АТО в Коломийському районі Оксана Вандич:

“Я завжди присутня на всіх акціях, де є мої хлопці. І ця акція нам дуже потрібна, бо ми вчасно не виконали закону про декомунізацію. Це не означає, що ми маємо далі це допускати. Вже давно розроблено проєкти, нехай тільки візуальні, що тут має бути пам’ятник усім визвольним війнам за Україну”, — розповідає Оксана.

Після того, як пам’ятник зняли, запалили вічний вогонь. 

Журналістка: Тетяна Грабна
Фото: Назар Яжинський

А щоб у твоєму житті було більше Глузду —підписуйся на наш телеграм-канал.

Наші партнери