ГЛУЗД

Магазини квітів переповнені людьми, крамнички нагадують про важливість подарунка для партнера, а ресторани заманюють знижками для пар. Та що робити, коли немає коханої людини?

Як не потонути в самотності?

Психологиня Наталія Федорук радить:

«Для початку потрібно з’ясувати поняття “самотність”. Це емоційний стан, що виникає внаслідок відсутності близьких стосунків з іншою людиною. Його причинами може бути: 

✔️ низька самооцінка людини, через яку вона навмисне уникає контактів з людьми; 

✔️свідомий вибір людини не витрачати енергію на будь-кого, щоб заповнити порожнечу; 

✔️відсутність людини, яка б повністю відповідала уявленню про ідеального партнера чи партнерку.

Щоб не потонути в самотності, варто зайнятися врешті підвищенням своєї самоцінності, пропрацювати страхи, комплекси неповноцінності та піти в люди, показати себе світу і зустріти того / ту, з ким буде добре».

Якщо ж тебе гнітить твоя самотність, то подумай, чому так. 

Пам’ятай, що відсутність пари не ставить на тобі клеймо. 

Як правильно боротися із самотністю в цей день?

Боротися в цей день ні з ким не потрібно. Психологиня рекомендує не надавати великого значення Дню закоханих.

  1. Доклади фантазії, зусиль, щоб зробити собі щось приємне цього дня, незалежно, чи ти в парі, чи без неї. 
  2. Проаналізуй, що тебе зачіпає (дратує, злить, ображає, лякає) і  чому. 
  3. Дай собі відповідь на запитання: 

✔️А яким є мій ідеальний День закоханих?

✔️Що зміниться в моєму житті, коли я зустріну його так, як хочу? 

✔️Що заважає мені відсвяткувати так, як хочу? Що я можу зробити вже, щоб подолати те, що мені заважає? 

“До слова: наша сім’я не святкує Дня св. Валентина і я щаслива в парі. Щастя — це про життя, а не один день! Хоча я закликаю святкувати все, що принесе вам задоволення”,  —  ділиться психологиня.

Також ти можеш скористатися психологічним методом “Колесо балансу”. Колесо життєвого балансу поділене на визначену кількість секторів. У класичному варіанті їх 8 (кар’єра, гроші, здоров’я, друзі, сім’я, розвиток, відпочинок, умови життя), але якщо ви хочете проаналізувати свою діяльність більш детально, то можна додати ще кілька пунктів.

За нескладними математичними обчисленнями, на стосунки припадає лише 12,8 відсотка. Погодься, це не так і багато.

Подаруй собі свято!

14 лютого — прекрасний привід, щоб подарувати хорошу емоцію найціннішій людині, яка в тебе є, — собі.

Ти можеш піти в кіно чи театр, купити собі квіти, замовити улюблену їжу, зробити подарунок або провести весь день у ліжку. Попіклуйся про себе, адже відсутність партнера чи партнерки не робить тебе неповноцінною людиною. Навпаки, ти можеш присвятити час собі, своєму хобі.

Можеш зайнятися спортом, йогою чи танцями, сходити в розважальний центр, зганяти в паб, піти на шопінг чи провести вечір за улюбленою книгою вдома, відкрити для себе щось нове — це покращить самопочуття і вдасться забути про самотність.

Зроби перший крок до зізнання

Якщо тебе дратують усі ці парочки, пестощі на людях, романтичні фільми і стрічки соцмереж, всіяні квітами, — не варто перетворюватися на Грінча, адже завтра все зникне. Не варто ненавидіти всіх за те, що вони люблять і хочуть висловити свої почуття. Краще візьми і напиши тому, кого любиш і за що ти його чи її любиш. Любов  —  це не завжди про стосунки. Зізнаватися в коханні можна навіть роботі. 

Як реагувати на рекламу та нав’язливі гасла в День закоханих?

“Внутрішня реакція — це наше єство, те, що є насправді, і не варто себе обдурювати, наказавши сміятися там, де хочеться плакати. Якщо реклама зачіпає емоційно, то це вдалий спосіб пізнати свої приховані, витіснені, не завжди усвідомлені внутрішні болячки, з якими пора попрацювати наодинці чи з психологом”,  —  радить Наталя.

Чи може бути людина повноцінною без стосунків і як тисне суспільство?

«Справді, самотність у нас асоціюється із чимось негативним, бо суспільство тривалий час пропагувало повноцінне щасливе життя тільки в парі. Але це не так, тобто не завжди так. Є велика різниця між “я самотня, хочу бути в парі, але боюся” і “я самотня, бо це мій вибір, і мені добре із собою”. Краще проаналізувати всі свої почуття, страхи та розставити пріоритети»,  —  каже Наталя.

Будь вдячним / вдячною!

Самотність у День святого Валентина  —  не вирок! Пригадай усе, за що можеш бути вдячним / вдячною, а також усіх і приділи час тим людям, які вже є у твоєму житті, можеш зробити подарунок їм. Подумай про тих, кому б сьогодні знадобилася твоя допомога, підтримка й тепло. Подумай про людей, які надихають, поспілкуйся з колегами, поділися смішними історіями, пов’язаними із закоханістю. Шукай розраду в буденних речах, які дарують радість.

Усі ці прикраси й сердечка — лише декорації, які зникнуть уже завтра, тому не звертай на це уваги. Можеш проживати цей день, як звичайний. 

Не варто зациклюватися на відсутності любові, а варто дарувати її світові. Пам’ятай: що більше ти віддаєш, то більше отримаєш потім. Можливо, вже завтра ти зустрінеш когось, хто буде невіддільною частиною твого щастя. Хтозна… 

Журналістка: Софія Дмитрів

 

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери