ГЛУЗД

Асоціація родин захисників “Азовсталі” реалізовує проєкт “Нарешті Ти Вдома”, мета якого забезпечити найнеобхіднішим тих, хто повертається з полону. Це прояв турботи й дбайливого ставлення українців. 

“Все почалося з подорожі у Європу…”

Чотири дівчини перебували в різних містах. Їхні хлопці та чоловіки — в “Азовсталі”. Уже тоді ситуація була критична. Як їх витягнути звідти, було не зрозуміло. А чому б не поїхати просити допомоги в Папи Римського? 

“Після того, як з дівчатами з’їздили у Ватикан, ми зрозуміли, що далі в Україні потрібно діяти в іншій площині. Щоб нам було легше налагоджувати комунікацію між державою і родинами захисників, займатися соціальними проєктами, допомагати й підтримувати родичів, ми вирішили створити асоціацію і 1 червня зареєстрували її як організацію”, — ділиться представниця Асоціації родин захисників “Азовсталі” Ганна Науменко.  

В Італії дівчата почали роботу в медійному полі: спілкувалися з пресою, ходили на телебачення.

“Ми зіткнулися з великою кількістю російської пропаганди і щодо “Азову”, і щодо війни в Україні загалом. Поки очікували рішення папи щодо зустрічі, нам вдалося розвіяти міфи, донести новини з “Азовсталі”, показати відео й фотографії захисників”, — зазначає Ганна Науменко.

Зараз дівчата з Асоціації живуть тільки Азовсталлю. 

“Єдине наше завдання — займатися питанням звільнення полонених і реалізовувати проєкт з боксами. Ми стараємося допомогти сім’ям як можемо, бо розуміємо їхній стан”, — ділиться представниця Асоціації.

На першому обміні азовсталівців, який відбувся 29 червня, були присутні дві представниці Асоціації. Тоді обміняли 44 захисники. 

Ганна Науменко каже: “Дівчата побували на цій процедурі, побачили, що в хлопців з одягу було лише те, що здобуто на “Азовсталі”. Їм потрібен базовий одяг, у який зможуть переодягнутися в лікарні. Так виникла ідея забезпечити їх необхідним”. 

Керівниця штабу Асоціації родин захисників “Азовсталі” Катерина Попова провела аналогію з бейбі-боксом. В асоціації хочуть зробити бокс бюджетним, але максимально якісним. Досягти цього планують у співпраці з компаніями, які можуть надати певну продукцію на благодійній основі. 

“Ми розраховуємо на мінімальний бюджет, бо не знаємо, скільки грошей нам вдасться зібрати. Зараз комунікуємо з різними брендами, щоб знайти партнерів. Зі свого боку на всіх боксах друкуватимемо наліпки компаній, які долучилися. Це буде для них рекламою. У мене є друзі з Кременчука, які займаються пошиттям якісних сумок-рюкзаків. Вони дають їх нам за собівартістю. Це великий обсяг роботи, але вони хочуть долучитися. Маленьким українським компаніям важливо бути дотичними і вкласти хоч щось у цю справу. Це дуже тішить”, — наголошує Ганна Науменко.

Наповнення боксу

Комплект продукції дбайливо упаковано в коробку з міцного картону розміром 40×35×28.5 см. Їх для проєкту надала “Нова пошта”. Всі охочі привітати героя з поверненням, можуть долучитися до дизайну коробки, розмалювавши її вручну за грошову пожертву у «Фонд підтримки родин захисників “Азовсталі”». 

Вага коробки з вмістом — 10 кг. Речі підбирають залежно від статі, враховуючи особливості стану здоров’я захисників, максимально дотримуючись принципу індивідуального підходу.

Проєкт “Нарешті Ти Вдома” реалізують також через благодійні організації, волонтерів та бізнес шляхом збору коштів з розрахунку: 2 000 військових × 10 000 грн (вартість одного боксу) = 20 000 000 грн.

28 липня анонсовано проєкт з боксами. Розпочали збирати гроші, але 29 липня все призупинилось, адже сталася жахлива трагедія в Оленівці. 

“У нас не було морального права, сил і всього іншого, щоб почати працювати з боксами. Через кілька днів я далі почала писати листи й залучати партнерів, замовили деякі позиції”, — зазначає Ганна Науменко. 

Уже оплачено певну суму і відшито 200 рюкзаків, 200 спортивних костюмів та футболки з маленьким надписом “Азовсталь”. Костюми для проєкту шиє колишній азовець. 

“Волонтери займаються питанням рушників, гігієнічних наборів (шампуні, зубні пасти, щітки). Ми намагаємось якомога більше зібрати й поспішаємо, адже сподіваємось, що наступний обмін буде дуже скоро”, — додає жінка. 

Допомогти може кожен

Люди, які працюють в асоціації, будуть намагатися забезпечити боксом усіх 2000 військовополонених, коли б їх не звільнили. У людини, яка читає цю статтю, обов’язково є знайомі, які чимось займаються і можуть долучитися. Нам потрібно більше партнерів і всіх, хто зможе допомогти,  інформаційно також”, — каже Ганна Науменко.

Допомогти фінансово можна тут.

Журналістка: Уляна Сторощук

А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:

телеграмі

вайбері

вацапі

фейсбуці

інстаграмі

твіттері

Наші партнери