ГЛУЗД

Вийти працювати в такий нестабільний час стало викликом для багатьох підприємців. Для функціонування країни важливим є збереження економіки,  тому Глузд вирішив розповідати про соціально відповідальні бізнеси та бренди, які попри скрутний час підтримують та допомагають країні. 

Пан Персидський

До широкомасштабного вторгнення особливістю невеличкої кав’ярні було “хазяйнування” тут кота Пана Персидського. Саме на його честь засновники —  десантник на пенсії разом з дружиною — назвали заклад.

Тепер особливістю кав’ярні є формат вільної оплати. Відвідувачі можуть розрахуватися будь-якою сумою, але, як розповідає власниця Ірина, після того, як чують, що кошти віддають на ЗСУ, завжди лишають більше. З доходу кав’ярня бере кошти лише на адміністративні витрати, решту віддає.

Зокрема, закуповують амуніцію за кордоном і займаються логістикою. Чоловік Ірини та його син зараз захищають країну. Спершу допомагали їхнім підрозділам, а потім почали закуповувати за списками знайомих волонтерів та військових.

“Насправді проблема не в гроша, бо люди допомагають постійно. Проблема в тому, що в Україні майже нічого не залишилося, а з-за кордону довго чекати”, — наголошує жінка.

Клієнти закладу не тільки допомагають, оплативши свій рахунок, а й пересилають великі суми. Один з постійних відвідувачів вирішив віддати свою автівку на потреби ЗСУ, вона вже в підрозділі власника закладу.

Ще Ірина зауважує: колеги з ресторанної справи теж переказують кошти, до прикладу, Veterano Pizza…

Veterano Pizza

Концепція закладу в тому, що тут працюють ветерани і мають змогу соціалізуватися після війни. Перший заклад відкрили в Києві, а згодом “Veterano Pizza” заснували в інших містах. 

Так 2020 року в Івано-Франківську такий заклад відкрило двоє побратимів. 

Від початку широкомасштабного вторгнення тут вирішили, що віддаватимуть частину прибутку на потреби ЗСУ. Допомагають також і волонтерам, які закупляють необхідні речі. 

“Ми задонатили Ірині кошти, бо побачили, що вона знаходить значні обсяги амуніції. Я розуміла, що це людина перевірена, тому можна переказати більшу суму”, — розповідає Анна, дружина власника, який другого дня вирушив на передову. 

Його підрозділу була потрібна автівка, її придбали завдяки друзям, волонтерам та частково з доходу “Veterano Pizza”. Заправили автівку із чайових, які відвідувачі залишили в спеціальній банці.

У закладі запустили ще й продаж наборів листівок та корисних солодощів, вторговані кошти також переказують на армію. 

“Veterano Pizza” допомагає і місцевим волонтерам, пригощаючи їх піцою. Одного разу вивозили їжу чоловікам, які стояли в черзі до військкомату. 

У закладі безкоштовно можуть попити чаю чи кави представники ТРО, Патрульної поліції, Нацгвардії. 

Патріотичні листівки

Листівки, які виставлено на продаж у “Veterano Pizza”, створила Анна Авен,  ілюстраторка та засновниця школи ілюстрації Patronus. 

Ідея виникла після того, як до Анни звернулися власники “Veterano Pizza” щодо розпису вітрини, ілюстрації мотиваційного заклику “Бийся!”.

“Листівки — це висвітлення до болю смішних міфів про Степана Бандеру, гротескних ситуацій славнозвісної банки з помідорами та висміювання тактичної підготовки армії рф, а також надписи патріотичних гасел “Бийся!” та “Поліна, я з Джавеліном”. Окрім ініціативи у Ветерано, я займаюсь дизайнерсько-волонтерською підтримкою проєкту “Бандерівський магазин”. Створила брендинг самого магазину та дизайн упаковок для продуктів, які везуть нашим військовим та які продаватимуть на ярмарках в Івано-Франківську”, — розповідає ілюстраторка.

CoffeeShop

У перший день широкомасштабного вторгнення CoffeeShop, щоб якось підтримати своїх відвідувачів, безкоштовно пригощали теплими напоями. 

Потім якийсь час віддавали виторг на ЗСУ, а тепер на пожертву відраховують певну суму з напою, із чаю дівчата-баристи запропонували віддавати всю суму. 

Уже переказали понад 100 тис. грн у фонд “Повернись живим”.  Про всі пожертвувані кошти щодня звітують на своїй сторінці в інстаграмі.

Тут безкоштовно пригощають поліцейських, патрульних та захисників з тероборони.

“Це найменше, що ми можемо зробити, щоб віддячити”, — підсумовує власник Назар.

Журналістка: Ірина Блаженко
Фото: архів героїв матеріалу


За оновленням стеж:
🔸телеграмі 
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері

Наші партнери