Втрати військ рф
- особового складу — близько 16 100 осіб,
- танків — 561 од.,
- бойових броньованих машин — 1625 од.,
- артилерійських систем — 291 од.,
- РСЗВ — 90 од.,
- засобів ППО — 49 од.,
- літаків — 115 од.,
- гелікоптерів — 125 од.,
- автомобільної техніки — 1089 од.,
- кораблів / катерів — 5 од.,
- цистерн із ПММ — 72,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня — 53,
- спеціальної техніки — 18.
Ситуація на дипломатичному фронті від МЗС
Усе більше західних компаній залишають російський ринок. Під тиском української дипломатії компанія Renault вирішила таки зупинити виробництво в рф, а тютюновий гігант Philip Morris оголосив про суттєве скорочення своєї роботи в рф та згортання інвестицій.
Допомога Україні
- Лідери ЄС під час саміту домовилися про створення трастового фонду солідарності з Україною і надання підтримки у відбудові нашої держави
- Сполучені Штати додатково нададуть 320 мільйонів доларів США на фінансування демократії та прав людини в Україні й сусідніх державах
Санкції
- Японія запровадила дев’ятий пакет санкцій проти 25 високопоставлених осіб та 81 компанії рф. Обмеженнями, зокрема, передбачено заморожування активів представників російського МЗС та Міноборони, а також депутатів Державної Думи РФ. Також Японія заборонила експорт продукції до 81 російської компанії та товарів розкоші.
- Американська компанія для допомоги в написанні текстів англійською мовою Grammarly припинила роботу в росії та Білорусі та заблокувала доступ користувачам цих країн.
- Американська компанія, яка управляє базами даних, Clarivate, припинила діяльність у росії та Білорусі.
- Німецька телекомунікаційна компанія Deutsche Telekom припиняє розробку програмного забезпечення в росії.
- Японська телекомунікаційна компанія NEC Group призупинила всі майбутні продажі продуктів та послуг, а також майбутні інвестиції в російський ринок.
- Нідерландський виробник фарб та покриттів Holland Colours оголосив про припинення інвестицій у російські та білоруські проєкти.
- Авіакомпанія Вірменії скасувала частину рейсів з Москви до Єревану й назад.
- Німецький виробник вантажівок Daimler Truck на тлі подій в Україні оголосив про зупинення бізнесу на території росії.
Депутінізація світу
- Депутати Литви схвалили в першому читанні законопроєкт, що прирівнює георгіївську стрічку та символ вторгнення окупаційних військ Z до нацистських та комуністичних символів.
Гуманітарна допомога
- З Франції в Житомирську, Чернігівську, Донецьку, Київську, Дніпровську, Львівську області виїхало 16 машин швидкої допомоги колективу “Solidarité ambulancière France-Ukraine”, а також 1 “швидка” від компанії Coqueletа.
- Уряд Болгарії ухвалив рішення щодо надання гуманітарної допомоги українцям та українським біженцям у сусідніх державах у розмірі 181 тисячі євро.
Вчора Україна здобула чергову перемогу. Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію “Гуманітарні наслідки агресії проти України”. Документ підтримало 140 держав. Резолюція чітко вказує на росію як джерело гуманітарної катастрофи в Україні. Цим документом Генеральна Асамблея ООН пропонує конкретні кроки щодо розв’язання гуманітарних проблем та вимагає від російського окупанта негайно припинити напади на цивільне населення.
Окрім того, санкції вже вдарили по військово-промисловому комплексу рф. За даними Генштабу ЗСУ, понад 20 російських підприємств ВПК росії повністю або частково призупинили свою діяльність, бо немає комплектувальних частин та деталей.
Центр протидії дезінформації при РНБО України попереджає про безсоромне лицемірство ворога та репресії, до яких вдається росія на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей.
“Військова поліція” кремля знищує українську історичну та художню літературу. Зокрема, найбільшу ненависть в окупантів викликають “екстремістські” книги про історію українських визвольних змагань, майданів, АТО/ООС. У переліку заборонених до згадування — Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл. Трапляються і випадки вилучення книжки “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані.
Водночас росія звинувачує весь світ у русофобії, розповідаючи про ненависть Заходу до російської мови. Аналітики Центру вказують на чергове лицемірство ворога, який начебто прагне “захистити російськомовне” населення України. Найбільших катувань зазнає населення саме тих районів України, де, за даними статистики, найбільший у країні відсоток учнів, які навчаються російською мовою.
МЗС України спростувало фейк, що на РАЕС утримують атомників з рф
РФ поширює брехню в МАГАТЕ про нібито утримування російських атомників на Рівненській АЕС.
“Жодних російських спеціалістів-атомників на Рівненській АЕС не було і немає. Четверо озброєних громадян рф супроводжували вантаж елементів ядерного палива, що прибув на атомну станцію до 24 лютого 2022 року. З моменту прибуття вантажу зазначені особи забезпечували його охорону до завершення розвантаження відповідно до умов контракту”.
Росіяни перебувають у готелі за власною волею і наразі не висловлюють бажання повертатися до росії. У разі зміни планів російських громадян українська сторона готова допомогти їм повернутися до рф.
Статистика кібератак на українську критичну інформаційну інфраструктуру 15–22 березня
Кібервійна — це складова війни росії проти України. У зазначений період росія продовжувала здійснювати кібератаки на критичну інформаційну інфраструктуру та державні організації України.
“Кількість атак зростає, проте більшість з них неуспішні. Навіть ті, які мають успіх, майже не впливають на роботу критичної інформаційної інфраструктури. Проте ми не спостерігаємо таких серйозних активностей, які були на початку року”, — зазначив під час брифінгу 23 березня заступник Голови Держспецзв’язку Віктор Жора.
Загалом протягом 15–22 березня Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA зафіксувала 60 кібератак.
Держспецзв’язку спільно з колективами найкращих українських компаній з кібербезпеки та провідними світовими виробниками рішень запровадила ешелонований кіберзахист для держави та бізнесу. Будь-яка компанія в Україні може звернутись до CERT-UA й отримати адресну допомогу в захисті від DDoS-атак, моніторингу безпеки, міграції в хмарні середовища, розгортанні сучасних систем захисту від кіберзагроз ваших робочих станцій і серверів тощо.
Журналістка: Каміла Чернєцова
А щоб у твоєму житті було більше Глузду — підписуйся на нас у:
🔸телеграмі
🔸 вайбері
🔸 вацапі
🔸 фейсбуці
🔸 інстаграмі
🔸 твіттері